bu kriz sol bir iktidarda yaşansaydı

ekşi'den biri güzel bir simülasyon yapmış

--- alıntı ---

şöyle bir tablo sol parti iktidarında yaşansaydı, her cuma namazı çıkışı o partinin bayraklarını ateşe verip, suçu kısa etek giyen kadınlara ya da rakı içen vatandaşlara atarlardı. ''ülkeyi solcular yönettiği için Allah bizi cezalandırıyor'' derlerdi ve ellerindeki kuran-i kerim'lerle halkı solcu hükümete karşı cihat etmeye davet ederlerdi; ve sol parti liderinin kuklasını israil bayrağına sarıp meydanlarda yakarlardı... ama neyse ki ülke dini bütün insanların elinde. ''dıj gücler, onların doları varsa bizim Allah'ımız var'' falan. hamdolsun.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...
bu ülkede yaşamamış, tarih bilmeyen kişilerin açtığı zımbırtı başlık..

"öyle bir tablo sol parti iktidarında yaşansaydı, her cuma namazı çıkışı o partinin bayraklarını ateşe verip, suçu kısa etek giyen kadınlara ya da rakı içen vatandaşlara atarlardı"

giriş noktası bile ofsayt.. la olm gidin bi işinize. derdiniz krizi eleştirmekse eyvallah.. yok olayı kin ve nefrete dönüştürmekse yüzsüz ve kaypaksınız demekten başka bişi gelmiyor elden..
devamını gör...
seyreyle gümbürtüyü ... yazar kasa fırlatılırdı bugün dolar bozdurmak farz diye fetva yumurtlayan hocalar faiz düzenine pay çıkarırdı ama görüyorsunuz her şey süt liman . mamasını alan susuyor ...
devamını gör...
türkiye’yi iran zanneden ekşi beyinli insan beyânıdır.

onca krizin yaşandığı bu memlekette müslümanlar asla bu tarz hareketleri tek ses olarak yapmamışlardır.

iyi bilinsin ki bu memlekette böyle olaylara tevessül edenler güdümlü insanlardır.

türk devlet nizâmında, içinde bulunan müslüman unsur asla devlet düşmanlığı yapmaz.

bu iş bu kadar basit söylemlerle geçiştirilemez.

krizin sol iktidar sağ iktidar ayrımı yoktur, ekonomimizi kemiren vampirlerin menfaat ayrımı vardır.
tek çözüm birlik olmak.
devamını gör...
cuma eylemlerinin en çok olduğu yıllar, 1990 ile 2001 yılları arasındadır. istanbul'da yapılan eylemlerin %90 beyazıt camii çıkışında beyazıt meydanında yapılmıştır ve hiç biri ekonomik sebeplerle değildir.
cuma eylemlerinin çoğu, islam'a ve müslümanlara yapılan iç ve dış saldırılara karşı protesto etmektir. ya da bu saldırılara karşı bir fiil cihat eden müslümanların şehadetlerini duyurmak ve gıyabi cenaze namazlarını kılmaktır.
abbas musavi, şeyh ahmed yasir, selami yurdan, fuat çağlar gibi şehitlerimizi yada lübnan ve bosna katliamları, cezayir'deki askeri darbe, çeçenistandaki çeçenlere yapılan rus zulmü, filistindeki siyonist terörünü vs.
biz para için kamu düzenini bozup milleti rahatsız etmedik. para için milleti rahatsız etmek, büfe dükkan yağmalamak kimin tığneti olduğu zaten malum ...
devamını gör...
adamın ortaya koyabileceği fikri yok, savunduğu görüşü izah edebilecek kapasitesi yok. ekşi'den alıntı yapmış buraya getirmiş. bu nasıl bir yoksunluk? bu nasıl bir eziklik? insanın biraz kendisine saygısı olur.

he yukarıdaki zırvaya gelince;

sanarsın sol yönetimlerde hiç kriz yaşanmadı bu ülkede. o dönemlerde tüm ülke fuları boynunda entelektüel münazaralar yapıyor, refah içinde yaşamaktan sıkılmış fakirlik simülasyonlarına katılıyordu değil mi?

o aşağıladığınız insanları savunmuyorum. evet, bu cehalet ülkemizin gerçeği. ama sizin onlardan ne farkınız var onu soruyorum? onların dar görüşlülüklerinden daha ileri ne koydunuz ortaya? sanatta ilimde bilimde ne yaptınız? 80 yıl boyunca okullar, akademiler, konservatuarlar hepsi sizin elinizdeydi. bu ülke adına ne ürettiniz? fabrikalar açmıştınız hani? hani üretim ekonomisini dilimize pelesenk etmiş çok bilmişler övünür durur. oğlum onlar açıkken neden bu ülke sürekli kriz yaşadı onu açıklayın bana.

sığsınız, sığ. ama kapasiteniz bu yapacak bir şey yok. bizimde sınavımız sizinle yaşamak işte.
devamını gör...
baya iki yüzlülük sezimliyorum. neden mi?

çünkü bunlar eskiden yaşanan krizler için ülke mahvedildi şöyle kötüydü böyle kötüydü diyor. e onlara neden dış güçler ülkeyi kıskanıyordu demiyor hiçbiri? yine yabancı ülkeler sebep olmuştur.

ama şimdi ne diyorlar? bu suç hükümete ait değil yabancı ülkelere ait.

kabul edin iki yüzlüsünüz.
devamını gör...
aynısının tersi olurdui sorun siyasilerde ve partilerde değil malesef, sorgulamayan, hakkını aramayan, kayıtsız şartsız biat eden, her söylenene safiyane inanan ve inandığı kişilerin kötü davranışları olduğuında görmezden gelen halkta. halk böyle olmasa siyasiler bu kadar yürekli davranamazlar hatta son zamanlarda siyasiler ülke işleyişini değiştirip istediği atı koşturup, koşturmadığı atı birinci yapacak yönetim kararları alır hale geldiler.

halkın vurdumduymazlığı ve müslümanlığın emrettiklerini uygulamadıklarından!
devamını gör...
solcu olmayan, devletçilik olayını bile 1930da uygulayama koyan atatürke hala küfrediliyorsa kimbilir sol hükümet zamanında bu kriz olsa ne olurdu.
şöyle olurdu lan yıllllar yıllar sonra biri çıkar sırasıyla başbakan, cumhurbaşkanı olur ardından başkanlık isterdi büyük problemleri dış güçlere bağlardı ufak sorunları da eyy sol parti (partide sol falan değil gerizekalılar kendini öyle tanımlıyor) "biz sizin cemaz'ul evvelinizi de biliriz" der geçmişle hesaplaşmayı bir türlü bırakmayarak halkı din üzerinden fiştekleyip kutuplaştırırdı falan hikayenin sonrasını zaten biliyorsunuz işte.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar