bu soğukta aç ve evsiz kalmak

üç ay önce işyerinden kovuldum. benim mi suçumdu patron mu haksızlık yaptı olayına girmeyeceğim. işleri kötüymüş işçi çıkarmak zorundaymış.

asgari ücretle çalışıyordum. bir iş bulamadım. iki ay kirayı ödeyemeyince ev sahibi de haklı olarak beni çıkardı. ne bir akrabam var ne gidebilecek yerim. ilk haftalar televizyonu evdeki eşyaları sattım. en azından ekmek alabiliyordum. ancak çok sürmedi.

ilk zamanlar parklarda uyudum. bira şişesi falan topladım. satarak ekmek aldığım oldu. havalar soğuyunca bir inşaatta uyuyordum. çöpten bir battaniye bulmuştum. her şey güzeldi. ancak bekçi beni görünce polise haber verdi.

sonra şehirler arası terminalde kaldım beş gün. en azından sıcaktı. otobüsü kalkmak üzere olanların yarım attığı sigaralar ilaç gibi geliyordu. çaycı abi günde iki tane çay ısmarlıyordu hem üç şekerli. açlığımı unutturan sıcak bir şey. sonra şikayet mi olmuş polis oradan da kovdu.

şimdi sokaklardayım. karnım aç. battaniyemi de çalmışlar. sizden bir ricam olacak sayın yazarlar. korkmayın beni evinize alın demeyeceğim ya da para istemiyorum.

beni ya da benim gibi bir insanı bir köşe başında bir çöpün köşesinde titrerken görürseniz 153'ü arayın. teşekkürler.
devamını gör...
düşmeyenin anlayamayacağı olay. yardım istedik ne oldu sevgi kelebekleri hümanist pandalar şirinler köyü dayanışması. bu kadar mı duyarınız.

sevgilinin bacak arasındaki pinpon topu başlığı mı açalım.
devamını gör...
burada ülkelerine gitsin falan diye sıcacık popişimiz üzerinden salladığımız insanların yaşadığı durum.
unutmuşuzdur şuraya bırakayım.
devamını gör...
aynı durumu mesleği aşçılık olan alt kiracımız olan bi abi de yaşamak üzereydi. işten çıkarıldı ve aylardır kirayı veremiyor. iki tane küçük çocuğu var. beni sokakta gördüğünde yolunu değiştirirdi utancından. durumlarını bildiğimiz için hiç kapısını çalıp kira nerde diye rahatsız etmedik. sonra maddi durumlarının daha da kötüye gittiğini öğrendim. geçen cumartesi pazarından aldığım alışverişin bir kısmını bir miktar para ile kiracımıza ulaştırdım. sonra eniştemi aradım ve durumu anlattım. o da sağolsun üç tane marketten aldığı yardım poşetlerini bu yardıma muhtaç kiracımıza ulaştırdı. kömürleride bitmiş birkaç güne kömürleride gelecek inşallah. yarın aynı duruma bizim de düşmeyeceğimizin garantisini kimse veremez. o yüzden kimse bu soğuklarda aç, susuz ve evsiz kalmayı hak etmiyor. edemez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar