bulanık

yıllar evvel, berger'in ''düğüne'' isimli kitabını almıştım bulanık'tan; kırtasiye ile kitapçı arası* bir dükkandan. sessiz, sakin, güzeldi, bulanık. böyle bilirim oraları.

dibindeki tepelere yakışır da, bulanık'a yakışmaz sis.

devamını gör...
bulanık muş ilinin yüzölçümü ve nüfusuyla en büyük ilçesidir. iklimi yazın kurak kışın soğuk olur. geçim kaynağı genellikle tarım ve hayvancılık üzerinedir. ilçenin güneyinde haçlı gölü kuzeyinde murat nehri bulunmaktadır. son nüfus sayımına göre nüfusu 41.100 dür. tarım alanında pancar, buğday, arpa yetiştirilmektedir. bulanık ilçesinde ayrıca balıkçılık yapılan haçlı gölü (eski kürtçe adı golaşãªlã»'dur) mevcuttur.ilçenin içinden körsu deresi geçmektedir. geniş ovası oldukça verimlidir. 93 harbi'nde ardahan'a bağlı posof ve çıldır ilçesinden devlet tarafından insanlar yerleştirilmiştir. ayrıca 1956 da göçle yerleştirilen åžavşat ilçesinden gelenler de bölgeye yerlesmiştir. böylece ilçedeki toplumsal yapı(demografik yapı) değişiklik arzetmiştir.
devamını gör...
beypazarı c vitaminli, limonlu maden suyunun bizce adı. bizce diyorum bir çoğu bunu bilmiyor ve bulanık diyince öylece bakıyorlar.
devamını gör...
(alm. fuzzy; fr. flou; ing. fuzzy) blşm. bilgi işlemede nesnelerin sınıf aidiyetlerinin kesin olmayıp bir olabilirlik fonksiyonu ile belirlenmiş olması durumuna ilişkin.
devamını gör...
8. (Tematik)
harry potter serisinde anne veya babası muggle olanlar için kullanılan bir ifade. genelde slytherinler bunu hakaret için kullanırlar. harry potter'ın annesi ve hermione'de bulanıklardandır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar