bulaşık yıkayan erkek

bekar evlerinde görülen bu tür,bekar olma özelliğini yitirdikten sonra bulaşık yıkayabilme modülünü de geride bırakarak hayatına devam eder.
devamını gör...
iyi erkektir, titizdir. hatunun yıkadığı bardakların, çatal kaşığın bir halta benzemediğini görünce mecburen görevi devralmıştır, her defasında kavga cıkartacagına kendi işini kendi yapandır, napsındır.
devamını gör...
eşi çalışan erkektir.. evde kadın işi erkek işi ayırım yapmayan erkektir..düşünceli ince ve naziktir.. sevilesidir..ayakları da yıkanmaya layık olan erkektir..*
devamını gör...
ödülünü almak için bu kadarcık jesti çok görmeyen erkektir. zira o bulaşıklar kendisine bulaşık yıkayan kız ve erkek çocuğu olarak geri dönecektir.

- hanım bulaşıklar bitiyor suyu ısıt.

- terbiyesiz şohben varya

- ne bileyim. ben bunu babadan kalma bir deyim sanıyordum.
devamını gör...
evliyse eşine lütufta bulunan erkek değildir, olmamalıdır.
bu düşünce çok yanlış.
hatta eşiyle birlikte bulaşık yıkamayan erkek eşine zulmeden erkektir de diyebiliriz.
fakat tabii iş bölümü yapılmıştır ve iki tarafında onayıyla bulaşık yıkama işi kadına kalmıştır, o zaman sorun olmaz. buna rağmen yardım edilmelidir.

ben erkeğim, ben bulaşık yıkamam, ben çamaşır yıkamam, bu kadın işi ben bunu asla yapmam gibi tabirler bizim gibi ülkelerde çok duyulur, fakat bunlar dinle alakalı değil tamamen örfi şeylerdir. yanlıştır.
islam adam olma dinidir, müslüman böyle şeyler söylemez.
devamını gör...
bu ve buna benzer sözlerin kadınları ağzında sakız olması durumu. kadınlar iş yaparken şiddetle erkeklerin kendilerine yardım etmesini ister. yardım edenleri romantik yardım etmeyenleri de anlayışsız ilan ederler ama kendileri birgün bile erkeğin yerine işe gitmemiştir. hiç bir erkekte buna isyan etmemiştir vs...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar