bülent ecevit

#siyaset  #özgürler 

meclise kara çarşŸafıyla giren merve kavakçıya burası devlete kafa tutulacak yer değŸil demişŸ siyasal islamın hamasın uzantılarına dersini vermişŸtir daha öncede amerikaya kafa tutarak kıbrısı feth eden kıbrıs fatihimizdir kendisini rahmetle anıyoruz.
devamını gör...
amerika'ya kafa tutmasını(!) clinton'un önünde el pençe durduğunda gördük çok şükür... ha bir de kendisinden çok dürüst diye bahsedilir, hiç çalmadı falan denilir; belki kendi çalmadı ama etrafında ki hırsızları sonuna kadar korudu. dürüstlük buysa biz almayalım....

ölmeden kısa süre önce ''ben halen abd'nin apo'yu bize neden teslim ettiğini anlayamadım'' diyerek ne kadar basiretli bir devlet adamı olduğunu göstermiştir...
devamını gör...
etö'nün öldürdüğü iddia edilen, ayşe tatile çıksın emrini veren, amerikan başkanının yanında el-pençe-divan duran, başörtülü bir vekile (kendisinden haz etmesemde başındaki örtüye saygım var) öcümüşcesine bakan, sabetayist bir eşe sahip ve şu anda toprağın altında olan, nam-ı diğer karaoğlan, halkçı ecevit. eski başbakanlarımızdan.
devamını gör...
on adi mustafa olan,chp ve dsp genel baskanligi ve basbakanlik yapmis, asil meslegi gazetecilik olan 2006 yilinda vefat etmis siyasetci. fikir ve icraatlari bir yana, varligiyla bile ulkeye zarar vermeye basladigi bir donemde olumun de hayirli olabildigini gostermistir. guzel siirleri vardir, soylemeden gecmek olmaz. oldukca sade bir dille, samimi siirler yazmis vaktiyle. ask siirlerini rahsan ecevit`e yazdigini dusununce ona bile yaziliyorsa diye dusunmeden edemiyorum. politikanin kelime anlami ile de ortusen ikinci yuzum siirini pek severim nedense.

ikinci yuzum sen gul biraz
ben aglayacagim
havadan sudan konus kaygisiz
ben deli gibi asik olacagim
ikinci yuzum isine bak sen
ben siir yazacagim
dosyalar ac
tezkere yaz
dostlara bile duyurmadan
ben olecegim yine biraz
ikinci yuzum
yolda kaldi iki gozum
ekmek getir bana biraz

bulent ecevit
devamını gör...
iyi bir şair, iyi bir siyasetçi, büyük bir düşünür ve iyi bir insandır rahmetli.

sol militarist gruplarla en büyük mücadeleyi vermiş kişidir ancak komünist damgası yemekten de kurtulamamıştır.
devamını gör...
ne zaman iktidara gelse ülkede kriz ve yokluk yasatmayi basarmis ünlü siyasetci. babamin anlattigi, " yag yoktu, seker yoktu, benzin yoktu. millet aksam yemeye ekmek bulamiyordu. her türlü ihtiyac kisitli olarak saglaniyordu. cok zor günlerdi be oglum " seklinde yakindigi günleri genc yasta biraz da olsa yasatmistir. babamin ne demek istedigini böylece daha iyi anlamisimdir.

edit : yukarda yazan seyin nesini begenmediysa bizim yazar ahalisi? gercekler budur.
devamını gör...
kıbrıs barış harekatı esnasında (bize öğretilene göre) kıbrıs'taki olayların büyümesi üzerine diplomatik temaslar için yurtdışına giden ve bir türlü harekat emrini veremeyen; onun yerine başbakan yardımcısı erbakan'ın davranın yiğitlerim diyerek tbmm'yi acil toplayıp hükümet adına aldığı savaş açma yetkisiyle kıbrıs'ı kurtarmasına rağmen hala kıbrıs fatihi olarak adlandırılan; son başbakanlığı zamanında öksürmesiyle doları fırlatıp, gözünün seğirmesiyle borsayı alt üst edebilen yegane insan; nam-ı diğer karaoğlan...
devamını gör...
ülkeyi batıranlar atarafından kullanılmış ama ırak işgaline karşı çıktığı için derdest edilmiş şahıstır. bazen tutarlı bazen tutarsız bir demokrat profili çizmiştir ama iz bırakmıştır karaoğlan.
devamını gör...
amerikan başkanı nın önünde el pençe divan durmamış aldığı eğitime, sahip olduğu siyasi kültüre göre hareket etmiş bu ülkenin hiç bir zaman göremediği göremeyeceği zariflikte bir devlet adamı olduğunu birkez daha göstermiştir. orada abestle iştigal bi durum varsa o da amerikan başkanı nın lakayt tavrıdır.

ayrıca davoslarda ahkam kestiği adamlara daha sonra toprak peşkeş çekebilecek kadar da karaktersiz olmamıştır hiç bir zaman.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar