bulgaristan'dan gelen cevapsız aramalar

türk vatandaşŸlarının parasını yemek için bulgaristanlı çingene türkler tarafından düzenlenen tezgahtır. ilk önce size bir çağŸrı gelir +359 ile başŸlayan. daha sonra merak edip arasınız. bir bayan sesi ve seninle arkadaşŸ olmak istiyorum der. daha sonra da türkiyeye gelmek istiyorum bana para gönderirmisin diyerek kandırmaya başŸlar. bu yolla bir çok türk vatandaşŸı mağŸdur olmuşŸtur çok dikkat etmek gerekir.
devamını gör...
uçkur düşkünü azmış abazan türk erkeklerine müstehak olan ilettir. bi zahmet artık üzerinde ki çiftleşme düşkünü kedi üniformasını çıkarsında adamlığı öğrensin.
devamını gör...
son bir hafta içerisinde 3 kez, bu gün itibariyle iki kez çağrı bırakmışlardır.
sonra bu ne ayak diye google'a bakınca karşıma ekşi sözlük'teki sayfa çıktı. burada da varmış. iyi ki bakmışım da sazan gibi atlamamışım.
devamını gör...
(bkz: bulandırma denizi uyandırma kerizi) felsefesiyle işleyen yöntem. bir dönem haber bültenlerinde edirne de otobüs terminalinde yatan bir eleman vardı. adama arkadaş yalan bu kimse gelmeyecek seni feyk profil le kandırmışlar diyorlardı muhabirler adam yok ille de gelecek siz onu tanımıyorsunuz falan diyordu. bu zavallı erkekleri görünce insan erkekliğinden utanıyor. koyulacak tek teşhis:

(bkz: abazanlıktan öldüm kalmadı tahammülüm) sendromu
devamını gör...
artık mail versiyonu daha popüler.

fotoğrafını da gönderiyor hatun! ama kimin fotoğrafını bilmiyorum.

birisi bana böyle bir mail atmıştı da; ''ben çok fakirim, oraya gelecek param yok, para gönder yanına geleyim.'' demiştim.

tabi ümidi kesti galiba.
devamını gör...
tevekkeli vaktiyle o yüzden bulamadım ben gelen cevapsız çağrıların menşeini. normalde batı avrupa ülkelerinin uluslararası kodları iki dijittir. ben hep "+35 neresi" diye aradım üç dijitlik kodlar asya kodlarıdır diye hiç üçüncü dijitle kontrol etmek aklıma gelmedi.

ama arayınca açmıyorlar. ben ne zaman çağrı gelse aradım hiç açan olmadı.
devamını gör...
söğüşleme işinin ikinci perdesi, edirne'ye kadar gelen saftirik'e yeniden telefon açıp "- şimdi kapıkule'deyim vize parası istiyorlar" demek ve damarlarında dolaşan asil kanın birazını daha emmek şeklinde tezahür etmektedir.
devamını gör...
her ay farklı bir 359 ile başlayan numaralardan gelen çağrı türüdür.

son olarak +359899097262 nolu telefondan yaklaşık 1 saat önce gelen çağrıdır. hiç bir zaman dönmemiştim bu cevapsız aramalara... bir kere de ben ona çağrı atayım, dedim. daha telefon çalmadan açtı.

-melaba, ben bulgaristandan arıyorum. yeni bi telefon aldım, numaranız arkasında yazılıydı
+evet genelde yazıyolar benim numaramı...
-benim erkek arkadaşa ihtiyacım var, türkiyeye gelmek istiyorum
+benimde kız arkadaşa ihtiyacım var, bulgaristana gitmek istiyorum
-ne? ne yapacaksın ki burda, ben oraya geliyim.
+lan burayı boşver... benim acil bulgaristana gelmem lazım. bana biraz para gönderir misin? sana aşık oldum bak. ayrıca bende yurt dışındayım.
-nerdesin
+ırağın güneybatısı, gelecen mi buraya?
-o-o-olsun. oraya da gelirim.
+vay yamyam. az sonra ben seni ariycam hesap numaramı vericem para yatır, yanına geliyorum bebeem.
-...

şeklinde bir diyalog yaşanmıştır. ırağın güneybatısından devam etmek isteyenler yukarıda verilen numarayı arayabilir.
ben ıraktaki adamım derseniz tanıyacaktır.
devamını gör...
zannedilenden daha büyük sonuçlara neden olabiliyor..
aramayı sonradan görünce ve eski hatun arıyo sanınca msj atılır.."beni bi daha rahatsız etmemen konusunda anlaştığımızı sanıyorum"..
ve msj alınır.."rahatsız etmem mümkün değildi şu dk'ya kadar..yeni hat almışsın 63 lü numarayıda bulmuşsun..ee napıyosn görüşmeyeli"..
sonra yeni bi 63 lü numara arama çalışmalarına girilir..
devamını gör...
hödükleri söğüşleme yöntemlerinden biridir. rastgele bir numara aranıp kapatılır. eğer kişi geri arar ise karşıdaki bulgar şoparlarından biri türlü hilelerle kişiyi kandırarak, kendisinin türkiye'ye gelmek istediğini ancak parasının olmadığını belirtir. bizim hödük, sınırın hemen ötesinde kendisine kavuşmak için can atan birinin var olduğunu sanarak sevdiceğinin(!) türkiye'ye gelerek muradına ermesi (!) için bir miktar para gönderir. bulgaristan'daki şopar ise, şu sorun çıktı, bu sorun çıktı diye sürekli para ister. en sonunda da eleman, kapıkule gümrük kapısının dışında bir yerde grand tuvalet bir vaziyette belli bir süre "malak gibi" bekler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar