bunlar artık kamunundur diyeceğiz ve devam edeceğiz

#haber  #siyaset 

süper fikir değil mi. bence ak parti'ye de el koysun chp iktidara gelince. parti kapatmayı falan unutmamışlardır umarım. ayrıca bunlar diktatörlük falan değil saçmalamayın.


--- alıntı ---

chp genel sekreteri selin sayek böke, halk tv’de fatih ertürk ile günün raporu programına konuk oldu.

özelleştirmelerle ilgili konuşan selin sayek böke chp'nin iktidara gelmesi durumunda birçok şirkete el koyacaklarını ifade eden chp genel sekreteri selin sayek böke, fatih ertürk'ün "bunu nasıl yapacaksınız" sorusuna şöyle yanıt verdi; "özel sektör dediğiniz türkiye’deki bütün kaynakları rantla yemiş olan beş şirketten bahsediyorum. ne müzakeresi yapacağız? müzakere falan yok. buraya yazacağız ‘bunlar artık kamunundur’ diyeceğiz ve devam edeceğiz"

--- alıntı ---
devamını gör...
hala chp'nin ne olduğunu, neyi temsil ettiğini bilmeyen varsa okuması gereken açıklama. iktidar olsanız ne yapacağınızı adımız gibi biliyoruz. hazırlanın bakalım. biz de hazırlanıyoruz. o gün geldiğinde ver iz yues eyır forsss demeyin sakın.
devamını gör...
bunlar onu bile yanlış yapabilir haa.
düşünsene "bunlar kamünündür" yazıp ülkeyi albert camus soyuna devrettiklerini...
devamını gör...
kendileri koç grubundan nemalanınca o tarafta sorun yok. ama şirketler karşıda olunca "el koyalım".
ama boşuna dert etmesinler, bunlar akp diye yanıp tutuşan şirketler değil, ileride akp gidip chp gelirse bunlar şimdi nasıl akp'ci ise o zaman da chp'ci olacaklar. sonra da gül gibi geçinip gidecekler.

ekleme: onlarca yıldır ülkeyi sömüren, şimdi de ibb'den sırayla ihaleleri alan koç grubuna laf etmeyenler bahsi geçen şirketler kendi tarafına geçince onlara da laf etmez. problem hırsızlık değil problem kendilerinin çalamaması.
devamını gör...
dünya sözlük yazarlarından beklediğim klasik cevapların sıralandığı beyanat.

tüyü bitmemiş çocukların haklarının 3-5 firmaya peşkeş çekilmesine sesini çıkaramayanlar doluşmuş.
devamını gör...
hatalı bir mücadele tasarısı barındıran açıklama.

bir haksızlığa, adaletsizliğe karşı çıkıp onu düzeltmenin yolu bu şekilde fevri ve tepeden inme hareketlerden geçmez. bahsi geçen firmalar eminim akpliler nezdinde bile olumsuz intibaya sahiptir. ancak bu ülkede tesis edilmesi gereken en önemli şey güçlü ve bağımsız yargıdır. yürütme yargı organı gibi davranmamalıdır, davranmayı hedeflememelidir. yanlışlarla doğru şekilde mücadele edilmelidir.
devamını gör...
yapmaları çok mümkün olmayan olaydır. özel teşebbüs noktasında büyük sıkıntılara yol açar. sadece onları değil diğerlerini de korkutur özel sermayeyi ülkeden kaçırır.

yap işlet devret projeleri için bir hamlede bulunabilirler. ki buradan ne paralar kaldırdığı ortadadır. fakat bu sözleşmelerde de yerli ve milli londra mahkemeleri yetkili. neden londra acaba diye düşünmeden edemiyor insan. ne olursa olsun tüyü bitmemiş yetimin hakkı bir yerden çıkar.
devamını gör...
kurtlar vadisinde mehmet karahanlı'nın sevdiğim bir sözü var. benim için şahıslar değil sistem önemlidir der. benim için de önemli olan liberal demokratik sistemde kalmamız.

bir parti iktidarın gücünü kullanarak şahıslara ait şirketleri kamulaştırma yapıyorum diyorsa kamulaştırma nedir haberi yok.

gönderirsin müfettişler inceler. rapor hazırlar. mahkeme bilirkişi raporuna bakar ve karar verir. siyasi hesaplaşma olarak bu tip bir el koymanın lafını etmek dahi ekonomik anlamda kayıp getirir. eğer sistemi herkes kendi istediği gibi anlayıp uygularsa kabile devleti oluruz.
devamını gör...
adamların içlerinde besledikleri intikam hırsını gösteren açıklama. hükûmet bunlara çok merhametli davranıyor. biri pkk 'nın öbürü dhkpc nin siyasi uzantısı haline gelmiş al bunları içeri kapat partiyi de gitsin.
devamını gör...
o kadar kolaydı zaten. burası da mokoko cumhuriyetiydi. hadi dediği doğru diyelimi, gidip çöktün haksız yere çıkar elde edenlere.
bir daha buraya yabancı yatırımcı yada yerli yatırımcı birşey yaparmı. rte nin dediği gibi biz burada oyun oynamıyoruz , devlet yönetiyoruz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar