bursa büyükşehir belediyesi

bursa'nın yönetiminden mesul başkanlık. belediye başkanlığını recep altepe yürütmektedir.

--- alıntı ---
vizyon;

bursa´mızı avrupa şehri unvanına layık, planlı, sağlıklı, tarihi ve kültürel değerleri ile birlikte yaşanabilir, çağdaş bir turizm kenti yapmak.

misyon;

birlikte yönetim ilkelerini uygulayarak, katılımcı, şeffaf, mükemmeliyetçi bir bakış açısıyla, teknolojik ve bilimsel metotların ışığında öncü ve örnek belediyecilik hizmetleri sunmak.

kalite politikasi

• kaynakların etkinliği ve verimliliğini sürekli arttırmak.
• kültürel ve tarihi değerlere sahip çıkmak.
• katılımcı bir yönetim anlayışı ile şeffaf, tarafsız ve hesap verebilir olmak.
• teknolojik ve bilimsel metotları kullanmak.
• kalite yönetimi sistemini sürekli iyileştirmek.
• güler yüzlü, yapıcı bir hizmet anlayışı sunmak.
•tüm faaliyetlerde çevreye duyarlı davranmak.
--- alıntı ---
devamını gör...
ilgili kuruma şikayet edeceğim belediyedir..

geçen gün öğrenci kartımın vizesini yapmaya gittim.. sıra bekle falan yoğun oluyor.. tam kırk dakika ardından ulaştım gişeye.. verdim evrakları bekliyorum.. yenilenemiyor dedi.. neymiş efendim sigortalı olarak çalışıyormuşum.. eee.. bu benim öğrenci olduğum gerçeğini değiştirir mi..?? ne olmuş yani yarım zamanlı çalışıp cep harçlığımızı çıkartıyorsak..?? yönetmelikten bahsetti.. çalışan kişilere ve 25 yaş üstü öğrencilere öğrenci kartı verilmeyecekmiş artık..

yahu bu nasıl saçmalık..?? okullar 25 yaşının üstünde öğrenci dolu.. veya 25 yaşın altında çalışmak zorunda olanlarla.. sen nasıl bir kafa bu insanlara indirimli kart vermiyorsun..?? nasıl olurda bu öğrencileri öğrenci olarak kabul etmiyorsun..?? bu nasıl bir terbiyesizlik..??

aradım şikayet hattına şikayette bulundum.. geri dönüş yapılacak dedi.. evet çok güzel döndüler.. dalga geçer gibi yönetmelik linkini içeren bir sms attılar.. yani sana kart yok işte buda yazılı belgesi diyorlar.. peki..

bu adamlar şehrin dört bir yanında yol kenarlarına sarı çizgi çekip, başınada adam dikip, otopark ücreti alıyorlar.. bunun adı bildiğin otopark mafyacılığı.. sen otopark yapmakla yükümlü kurum, park yapmayıp birde üstüne yollardan haraç kesiyorsun..

bu adamlar futbol takımı şampiyon oldu diye stad yapmayı vazife edinmiş, ama ordada mahkemelik olup stadı yarım yamalak öylece bırakmış beceriksizler..

bu adamlar bize türkiye'nin en pahalı metrosunu kullandırıyorlar.. ama metrolara sabah 09:00 akşam 18:00 sularında binmek imkansız.. kendi karısını kızını bindirsin bakalım et ete bir yolculuk yaptırsın nasıl oluyormuş..

bu adamlar halka hizmeti bırakıp helitaksi diye bir ulaşıma bir ton para yatırıp şehrin zenginlerini 15 dk da istanbul'a götürmekle övünürcesine şehrin dört bir yanını 'bunu da yaptık' afişleriyle donatıyor.. ulan halk napsın helikopteri.. bize ne bundan..??

bu adamlar işi gücü bırakmış burcar diye bir yatırım yapmış.. halka araç kiralıyor.. piyasanında üstünde fiyatlarla yanlış anlamayın..

ve daha nicesi.. saymakla bitmez inanın bana..

anlayacağınız bu adamlar belediyeyi bir işletme gibi görüyor ve nasıl para kazanırızın peşine düşüyor.. sanki biz vergi vermiyormuşuz gibi.. sanki devlet bu adamlara bütçe ayırmıyormuş gibi bizi soyup soğana çeviyorlar..

ama ben bu işin peşini bırakmam.. benim adımda jay-jay se o yönetmeliği, bu kadar kepazeliği yanınıza bırakmam.. bu da böyle biline..
devamını gör...
belediyecilik anlayışı tartışılır olan belediyedir. plan, proje ve yatırımları geleceği değil bugünü düşünerek yaptıkları için yapılan onca hizmet bir anlam ifade etmez olmuştur. projeler sanki halka hizmet için değil de gelir sağlamak için yapılıyor görüntüsü vardır. iki çocuklu bir aile teleferikle uludağ'a çıkmak isterse 80 lira bayılmak zorundadır. dahasına gerek varmı? biz çok cüzi bir ücret karşılığında teleferiğe binip teleferiğin her bölme atlamasında "voooov" diye heyecan yapan bursalılardık. kendi şehrimizde kendi dağımıza çıkamaz olduk.
devamını gör...
4 milyar tl ye ulaşan borcuyla en borçlu belediyelerden biri. fakat hiç borcu yokmuş gibi çatır çatır harcamaya devam ediyor.
belediye başkanı bursaspor süper lige çıkarsa 2 milyon lira prim dağıtma vaadinde bulunmuş. kardeş sen o parayı al da önce terminale giden metromsu uygulamayı bitir.

ayrıca zafer plaza incirli arası olan nostaljik tramvayın iptali gibi bir söylenti var.
devamını gör...
3 5 yıl önce yapılan incirli zafer tramvayını iptal eden belediye. ya otobüs hattı olsa koyarsın baktın iki üç ay olmuyor otobüsü kaldırırsın olur biter. ama tramvay ya bu yatırım yapıyorsun ray döșüyorsun yol kapatıyorsun tramvay alıyorsun çalıștırmaya bașlıyorsun sonra zarar ediyor deyip kapatıyorsun. yatırımlarda deneyip yanılma olayı kalkalı bayaĝı oldu. fizibilite diye bir șey var bunu yapan birimler olması lazım. desen ki belediye yönetiminin partisi değiști öyle birșey yok. bundan önceki metal yorgunluğu yașadı (ki bu sadece metallerde ve akparti belediye bașkanlarında ortaya çıkan bir durum) yerine de inegöl den biri geldi ve o devam ediyor. sonuç yatırım boșa çıktı milyarlarca lira borcu olan bir belediye var. ve bu belediye akparti nin 4 önemli büyükșehir arasında elinde kalan tek belediye.


devamını gör...
çeyrek asırlık ömrü hayatımda henüz hiçbir faaliyetinden memnun olamadığım belediyedir.
ucube heykeli ve doğanbey toki konutlarına değil de ulaşıma değinicem hazır sövesim gelmişken.
metro hattı şehrin en saçma yerlerinden geçer, durak isimleri ve gitmeyi amaçladığınız yer arasında pek bir alaka yoktur, ya çok fazla yürümek ya da ring denen otobüslere binmek gerekmektedir...bunu görükle'de veya fethiye'de üniversite okuyanlar daha iyi bilir. otobüslerin bir çoğu vaktinde gelmemesi ile meşhurdur, şikayet hattı hiç bir işe yaramaz.
yalova yolu dediğimiz sonu terminale varan güzergaha şu an yine tın tın giden ipek böceği tarzında bir şey yapılacakmış. bahsedilen yol üzerinde yeni adliye sarayı, oto tamircileri, fabrika ve okullar var yani hıza ihtiyaç duyulan bir yolun ortasına böyle bir ulaşım aracı koyarak paraları bir kez daha boşa akıtmanın eşsiz bir örneğini sergiliyorlar.

ve ayrıca pahalı ulaşıma sahip belediyedir.
aldığınız rezalet hizmetin üzerine tonlarca para ödersiniz.

(bkz: tüh Allah belanızı versin)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar