business class bileti pahalı yapan unsurlar

koltuk genişliği, koltuğun açılabilmesi, servia edilen yiyecek ve içecekler ve bu yiyecek ve içeceklerin sunuldukları ürünler.

ekonomi sınıfı, premium ekonomi sınıfı, business class, first class arasındaki farkların detaylarla incelendiği bir yazı için buradan.
devamını gör...
eğer business class bölümü uçağın arkasındaysa; yere burun tarafından çakılan uçakta fakirlerden sonra ölmek bir ayrıcalık olduğu için pahalıdır. ya da tam tersidir. daha business class ın uçağın neresinde olduğunu bilmiyorum.
devamını gör...
koltuklar daha geniştir.

ensesi kalınların, pide gibi yaydıkları mabadı büyük olduğu için ekonomi sınıfındaki koltuklara sığmazlar. firma yanına portakal suyu verip asıl gerçeği örtbas eder.
devamını gör...
kesinlikle domates suyu. anası, eşi evde ikram etse burun kıvıranlar lord gibi domates suyu isteyip üzerine de karabiber ekiyorlar. bir de utanmadan bilimsel açıklama yapmışlar görelim..

--- alıntı ---

uçaklarda kabin içi basınç 1800-2000 metredeki basınca eşitlenir. zaten iniş ve kalkışlarda kulakların sıkışması ve çıtırdamasının sebebi de bu basınçtaki farklılıktır. işte bu basınç farkı ve nemin normalden çok daha az olması (yaklaşık yüzde yirmi) ağzımızı ve burnumuzu kurutur, nefes almamızı güçleştirir ve koku ve tat duygularımızı yüzde otuza kadar azaltır. bu nedenle uçakta yiyecek ve içecekler daha az lezzetli gelir. ancak domates suyu asidik, tatlı ve tuzlu yapısı nedeniyle dil üzerindeki tat alma tomurcukları tarafından daha farklı algılanır ve olduğundan çok daha lezzetli gelir. 

--- alıntı ---
devamını gör...
bir mal ya da hizmetin değerini belirleyen kullanımı halinde kişinin sağladığı faydadır. her mal ve hizmet bu gruba girmez. mesela elmas çölde işinize yaramaz ama siz elmas almak için yüksek ödeme yaparsınız. çünkü değer saklama aracı olma işlevi yanında elmas, nadir bulunan özelliği kendi içinde daha da detaylandırıldığında çok daha nadirleşen bir karbon bazlı kayadır.

sizin buna sahip olduğunuzun bilinmesi sizin bunu almanız için bir nedendir. lüks tüketim, sağladığı konfor faydasını dışlarsak sırf bu statü göstergesi olma vasfı nedeniyle bile tercih edilebilir.

bu arada aklıma geldi de osman hamdi bey'in kuran okuyan kız tablosunu alan kimse Allah belasını versin.

(bkz: kpss)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar