butik pastacılık

son dönemde kaynağı belirsiz baba parası'nı harcamaya yer arayan şallı tikky islamcı kızlar arasında epey yaygınlaşan muhteşem uğraş. 10 sene önce oturduğu bağcılar'dan babasının belediyelerde ihalelere bakan kısımlarda işe girmesi ile bir anda erenköy ya da küçük çamlıca'ya taşınınca yaşadığı sosyal hayattan kopan ve her gün her gün huqqa'ya gitmek de sıkıcı olacağı için kendine yeni uğraş arayan kızımızın dslr makina alma dışında aklına gelen işlerden biridir. tahtakale'den alınan hazır kalıplar ve yüksek kimyasal içeren gıda boyaları ile harika! ürünler yapan kızımız önce kobay olarak evinde çalışan x efendi ile y abla'yı kullanır. onlardan zoraki tasdiği alınca da facebook sayfası açarak müşteri beklemeye başlar.

bunun da bir sonraki leveli tesettür modacısı'dır ki onu da başka bir başlıkta yzacağım.
devamını gör...
evde oturması elzem gelen hanım kızların gözdesi bir iş. bunun üzerinden vicdanımızda gezintiye çıkmak lazım. kim bu şallı ve sermayeli kızlar? bir dönem 28 şubatlarda parası olan evde otursun, olmayan da temizliğe falan gitsin beklentileriyle biraz hor görülmüş hanımlar bunlar. 28 şubat mağdurları şimdilerde biraz parayı buldular. doğal olarak vaktiyle zorla eve tıkılmışlıklarının hıncını alıyorlar. olay yalnız bundan ibaret de değil. bu şallı diye öteki tarafa attıklarınız, belli bir eğitim görmüş, düşünce sistemi olan canlı insanlar. yani ki, maslow un ihtiyaçlar teorisine göre, fiziki ihtiyaçları ve güvenlik gereksinimleri şu "kaynağı belirsiz baba parası" tarafından karşılanmış, kendini gerçekleme basamaığna gelmiş hanım kızlar bunlar. eh dijital dünyada, twitter çağında, bu hanım kızlardan dantel koleksiyonları ile kendilerini gerçeklemelerini beklemek yersiz olur. sen gideceksin yükselen muktedir anlayışla sayıalrı çoğalan muhafazakar lailalarda son model cep telefonunu masanın üstüne atacaksın, kız da evde mutfak örtüsü peşinde koşacak. ne adil! eğer pastaya, pastayla hava atmaya meyilli bir topluluk varsa, bundan para kazanan da bir topluluk olacak. ne yapsın bu muhafazakar kızlar? babalarının kaynağı belirsiz paralarıyla ne yapsınlar? zamanında başlarına gelenlerin hıncı bir yanda, toplumun geldiği yerde butik pastanın öneminin baskısı bir yerde. çoğunluğunuz bu şallı kızlarla evlendiğine göre arz talep bu dünyanın dengesidir. pastanın günahı ne? vicdanımızın üstüne kara örtüler seren ve asıl tartışılması gereken "kaynağı belirsiz baba parası" iken, pastanın günahı ne?

yeterince sloganist yazı yazdım bugün. sen aylarca sözlüğe uğrama, sonra gel kapitalizmin çarkına halis sızma zeytinyağı olan şallı butük pastacıları savun! edepsizsin nesir!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar