büyük şehirlerdeki terör unsurları

başta istanbul olmak üzere türkiye'nin yoğun nüfusa sahip yerleşim merkezlerinde dikkat çeken ve toplum huzurunu tehdit eden birtakım uygunsuz davranışlar görülmektedir. organize şekilde yapılması, davranış haline gelecek kadar yaygın
ve tekrarlı olması sebebiyle bu hareketleri terör unsurları arasında zikrettim. başlıcaları için buyrun:

1- suriyeli terörü: suriyeli mülteciler meselesi artık iç güvenlik tehdidi olacak noktaya geldi. bununla ilgili ne yazılsa faydası yok, görünen o ki kullanılmaya müsait olmadıkları düşünülene kadar işgalleri sürecek.

2- kürt ve karadenizli düğünü terörü: güvenlik güçlerinin buna karşı müsamahası birçok mal ve can kaybına sebebiyet vermekte, hastalar ve çocuklar rahatsız olmakta ama oy kaygısıyla bu gruplar tolere etmektedir. özellikle rizelilerin varlığı bile başlıca bir tehdit unsurudur.

3-toplu taşıma araçlarındaki yaşlı terörü: özellikle 65 yaş üstüne ücretsiz kart tahsisi sebebiyle emekliler ve evinde kalıp mukabele okuyarak azrail'i beklemesi gereken haminneler sabahın nurunda toplu taşıma araçlarına doluşmakta lüzumsuz kalabalık yapmaktadır. ne binecekleri ne de inecekleri yeri ayırt edemeyen bu yaşlılar, koca götleriyle önemli bir alanı işgal etmekte, insanların huzurlarını bozmaktadır.

4-kalabalık alanlardaki bebek arabası terörü: bebek arabası kullanmak isteyenler toplu taşıma araçlarına binmemeli , aracı olanlar arabayı kullanmalı. ayrıca şehirdeki yaya akışının yoğun olduğu yerlere de duyarlı vatandaşlar bebek arabalarıyla dalmamalıdır.

5- umumi mekanlardaki çocuk bağırtısı terörü: türkiye'de nüfus planlaması gündemden kalktı. buna mukabil lüzumsuz derecede bir doğum yapma propagandası sürüyor. evliliğin çok kolaylaşması, resmi makamların evlenmeden önce doğru dürüst hiçbir sağlık ve psikolojik kontrol uygulamaması, ruhi açıdan çocukluktan çıkamamış ebeveynlerin anne babalık yapmasına sebep olmakta bu durum da ipten kazıktan kopmuş nesillerin ortalığı terörize etmesine yol açmaktadır. çocuğuna terbiye veremeyen bir kitle kendi toplum yapısını dinamitliyor demektir.
devamını gör...
bu terör olarak sayılan maddeler görgü ve terbiye eksikliğinin kaynaklarından oluşan rahatsızlıklar. evet, eğitim şart!
yürüyen merdivenin sağını solunu işgal edenler, toplu taşımada tek kişilik koltuklara yayılarak yer işgal edenler, sesli şekilde telefonla konuşup müzik dinleyenler ve metrolarda asansörleri işgal edenlerin oluşturduğu gruplarda toplumun içinde bir diğer rahatsızlık verici unsurlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar