büyüyünce dolmuş muavini olmak isteyen çocuk

ya baba mesleğŸidir. babasının mesleğŸine hayran kalmışŸtır. idol olarak gördüğŸü babası gibi olmak istiyordur. ya da dolmuşŸta sıksık yolculuk ettiğŸi için dolmuşŸ muavinlerinin davranışŸları hoşŸuna gitmişŸtir.

örneğŸin; muavinin " devam et kaptan " demesi, para toplarken ki seri hareketleri, minibüsün içini orkestra şŸefi edasıyla yönetimini görünce herkesin kendine sorduğŸu " büyüyünce ne olmak istiyorsun" tarzı sorulara cevabı bulmuşŸtur. yanlız ilkokul 5' ten sonra büyüyünce dolmuşŸ muavinliğŸi olma isteğŸi yerini makina mühendisliğŸi vs'ye bırakır.
devamını gör...
iyi bir eğitim alıp büyük adam olacak çocuktur.

benim dayım da küçükken, gazetede ki at arabası ilanlarına bakıp -o zamanlar araba reklamı o imiş-
"ben büyüyünce at arabası şoförü olucam." diyormuş. sonuç olarak mimar oldu.
devamını gör...
hiçbir ideali olmayan çocuktan bir kaç kademe iyidir. kesin iş hayatına çoktan atılmıştır.
devamını gör...
ya baba mesleğidir. babasının mesleğine hayran kalmıştır. idol olarak gördüğü babası gibi olmak istiyordur. ya da dolmuşta sıksık yolculuk ettiği için dolmuş muavinlerinin davranışları hoşuna gitmiştir.

örneğin; muavinin " devam et kaptan " demesi, para toplarken ki seri hareketleri, minibüsün içini orkestra şefi edasıyla yönetimini görünce herkesin kendine sorduğu " büyüyünce ne olmak istiyorsun" tarzı sorulara cevabı bulmuştur. yanlız ilkokul 5' ten sonra büyüyünce dolmuş muavinliği olma isteği yerini makina mühendisliği vs'ye bırakır.

devamını gör...
minibüsçü olan babasının yanında her binenin iki max dondurma parası verdiğini görünce, içi dondurma dolu bir minibüsle pır pır gezdiğini hayal eden dili daima dışarıda çocuktur.
devamını gör...
büyüyünce amele başı * olmak isteyen köy çocuğunun şehirlisidir.

ilgili köy çocuğu için en prestijli meslek bilgisayar mühendisliği olacak değil ya, tabi ki görüp görebildiği en prestijli insan olan amele başına özeniyor, onun gibi olmak için elinden geleni yapıyordur.
devamını gör...
realist bir çocuktur.

herkesin mühendis, avukat, doktor, pilot, taykonot olduğu bir dünyada dolmuşta paraları kim toplayacak.
devamını gör...
4 yaşındaki kuzenimin en büyük hayali fırıncı olup ekmek satmak. çocuk o yaşta nasıl bunu düşünüyor bilmiyorum. bana ekmek verie misin bedava dedim yok dedi her akrabaya bedava ekmek versek kazancım olmaz dedi ben şok.
devamını gör...
dolmuş muavinliği diye bir meslek dalı mı var .varsa da zaten 3 metrelik dolmuşun neresinde ve neden muavinlik yapasın?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar