çalabildiği tek müzik enstrümanı flüt olan insan

halkımızın büyük çoğunluğunun da dahil olduğu kitledir.
imkanların sınırlı oluşu, devlet okullarındaki yetersizlikler ve kabiliyetlerin keşfedilme sahasındaki eksiklikler, bu kümeyi her gün biraz daha kalabalıklaştırmakta.
devamını gör...
ben eğitim öğretim hayatım boyunca flüt çalmayı öğrenmedim. anadolu liseleri sınavına hazırlandığım için ve okulun başarısının bir nevi vücut bulmuş hali olarak sunulacağım için benim enstrüman çalma yeteneksizliğim göz ardı edildi.

anadolu liseleri benim zamanımda, ilkokuldan sonra girilen ve hazırlık sonrası kesintisiz 6 sene okunan bir yerdi. müzik öğretmenimiz benim nasıl bir kazma olduğumu görünce düşük not da verse sınıfta bırakmadı.

bu şekilde flüt çalmayı öğrenmeden ilkokul ve liseden mezun oldum. aslında yan flüt ve sesi bana hep büyüleyici gelir. oğlak burcu olduğum için mitolojide çaldığı flütle insanları büyüleyen yarı keçi yarı insan satirler de ilgimi çekmiştir.

enstrüman çalmak istedim hatta denedim çünkü müziği severim ama olmadı. klasik gitar öğrenip akdeniz akşamları çalarak üniversitede piyasa yapan uzun saçlı çocuk da olamadım.

Allahtan Allah vergisi bir sevimliliğim var da gitara gerek kalmadı. bir de çık konuşurum onun da etkisi var.
devamını gör...
resim dersinde bacası yaz kış tüten ev, ip atlayan cin ali dışı entrikası olmayan insanla aynı familyaya mensup kişi.

hep bunlar konuşulsun, 3310'la nasıl bestekâr olduğumuz hiç konuşulmasın, aman sakın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar