çaldınız mı çalmadınız mı

#siyaset 

itiraf ediyorum taksi durağının zilini ben çalmıştım diye cevap vereceğim soru cümlesi...

aynı zamanda komşunun portakal sanarak çıktığımız ağaçtan turunçları da ben çaldım diyerek cevap vereceğim soru cümlesi...

ve de hiç utanmadan gıcık aldığım komşunun kapı zilini defalarca çaldığım doğrudur diye cevap verdiğim soru cümlesi...

hey gidinin küçüklüğü hey....
devamını gör...
31 mart 2019 yerel seçimleri sonrası akıllara düşmüş soru kalıbı. hiç sekmiyor. bu da, ülkemizin değişmediğini gösteriyor sanırsam. hayırlısı bakalım.
devamını gör...
chpli yöneticilerin, bizzat ekrem imamoğlu'nun ağzından söylenenlere göre, oy farkının 29 binlerden 15 binlere kadar inmesi sonrası sorulan mantıklı soru. madem seçimde usulsüzlük, hırsızlık olmadı, bu kadar oy farkı neden düştü sayın muhalif kardeşler ve onları temsil eden basiretsiz muhalif partililer.

çalmadıysanız binali yıldırım lehine fark neden 10-15 bin kapandı. yok çaldıysanız ve elinize yüzünüze bulaştırdıysanız neden haklı itirazlara fitne fesat karıştırıyorsunuz diye sorarlar adama.
devamını gör...
aşırı saçma bir soru ve bir o kadar da akıllıca bir cevap. bunu metafor olarak değerlendirirsek bu seçimler bir savaş olsun. düşman size saldırdığında stratejik noktalara yönelirsiniz. gündemde olan kim? binali yıldırım. bilgisayar başındaki insanlar doğal olarak ona yöneliyorlar. binali yıldırım akp tabelasından ayrılmış da değil, aslında imamoğlu da değil ama imamoğlu kendini chp'den ayrı göstermeyi biliyor. şimdiye kadar olan başarısı bundan geliyor, akp kötünün iyisi diyenler için tamamen iyi bir alternatif oldu. peki bu cevapta akıllılık nerede? eğer imamoğlu çalıyor da ondan veya bunun doğal olduğunu söyleseydi karşı taraftan oy alabileceği seçmenleri kızdırırdı. ama suçlamayı demeyelim de gelen ithamı kendisini hain ilan etseler bile kendisinden vazgeçmeyeceklere yöneltti.
devamını gör...
imamoğlu'nun bu iddiaya verdiği cevap insana saç baş yoldurtacak cinsten yüzsüzce... "bilgisayarın başında oturan insanların hatası" hemi... sizin lehinize olunca hata olur tabi... durum bu kadar kritikken iç edilen binlerce oya "hata" diyenler, ak parti'nin kazandığı seçimlerde attığı yüz binlerce oy farkını "hırsızlık" olarak yorumladılar hep nedense... üstelik delilsiz, dayanaksız yaptılar bunu... bir duruş sahibi olmak bu kadar zor olmamalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar