çalışan kadın

lohusalık sürecinin ilk günü bitince bebeğini evde bırakıp
yaz sıcağında
kaynana zoruyla tarlada saman balyaları dizmek zorunda olan kadındır.
bin yıldır çalışmaktadır.

anadoluludur.
devamını gör...
artis olur, dikkafalı olur, herif bir şey yap dediğinde çemkirir, erkekten sürekli her işi beraber yapmayı bekler kısacası kaçıp uzaklaşılasıdır. eline 2 kuruş para geçince bi şey oldum sanıyor bunlar kendini. çekilmez la bu.
devamını gör...
baş tacıdır. çalışmayan sürekli evde oturup izdivaç programı izlerken günden güne koşup çocuklarına hayırlı kısmet arayan kadından kat be kat hayırlıdır.. hem unutulmamalıdır ki çalışmak bir ibadettir.. tabii burada sadece beyaz yakalı mini etekli ablalar geliyor değil mi aklınıza? hayır işte çalışan kadın sadece o değildir.. tarlaya gidip ekin biçip kaldıran, isot zamanı isot çıkartan, evde tandırda ekmek pişiren kadın da çalışan kadındır..
devamını gör...
ne oldu da bu çalışan kadın figürü erkeklerin (bizim) zorumuza gitmeye başladı anlamış olmadığım kadındır. ulan bu kadınlar değil miydi karadenizde mısır, güneyde pamuk, ege de üzüm, doğuda buğday budama işini yapanlar. hatta bazılarımız istanbul a geldiğinde kapı bile sildirtmiştir ben eminim. sonra ne olduysa çalışan kadın istemezük oldu. rezillik.
devamını gör...
karısının maaş kartını cebinde taşıyan çoğu erkeğin utanmadan yerin dibine soktuğu kadındır. şahsen şahit olmuşluğum var defalarca bu tarz muhabbetlere.
o kartı bir ver hele kadına, sonra konuş.kartın sende olmasını maçoluk olarak, sert kocalık olarak lanse etmeyi ve bununla övünmeyi pek seviyorsun ama.
maaş günü gelince de ondan tatlısı olmuyordur muhtemelen.
eklembik: konuş, konuş, konuş, ne dikbaşlılığımız kalsın ne kendimi beğenmişliğimiz, akabinde "artistleniyorsunuz" de. bu hak değil. ayıp.
eklembik 2: anne olduğu ve hiçbir zorunluluğu olmadığı halde küçücük evladını bakıcı ellerine bırakıp da "evden çıkınca hava alıyorum kafam rahatlıyor" diyen kadınları da gördü bu göz ve anlamadı ne tarz anne olduklarını, lâkin bu başka başlığın konusu.
devamını gör...
genç bağyanlar rahatsız. bazıları baya abartmış meseleyi. genç kardeşim abartacak bi şey yok artis oluyorsunuz şekil a1 de görüldüğü gibi daha ne abartıyosunuz.
devamını gör...
her sabah karşı binada karşılaştığım anne-çocuk ikilisi. şöyle ki; uykusundan yeni uyandığı besbelli 4-5 yaşlarında üzerinde pijamalarıyla çekiştirilerek annesiyle işe giden çocuktur bu.her gün acırım bu çocuğa, annesine de söverim içimden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar