ilerde diktatör olursam, kadın erkek eşitliği, işsizlik oranı, aile yapısının durumu üçlemesi çerçevesinde hayata geçireceğim projelerden sadece birisi.

evet, eğer kadın erkek eşitliğinden bahsedeceksek, çalışan kadınlar çalışmayan erkeklerle evlenecek ve bu toplumun normali olacak.

işsiz erkekler evine ekmek görüremezken, diğer yanda çift maaş ile yaşayan ve şiddetli geçimsizlik çeken aileleri ve boşanmalarını görmek beni üzüyor.

ve en önemlisi çalışan kadınların artmasıyla, evlilikler azaldı, boşanmalar arttı. evliliklerin daha sağlıklı olması açısından, çalışan kadınların çalışmayan erkeklerle evlenmedi elzem oldu azizim. hemşireler, asker polisle evlenene kadar işsizlik çeken erkeklerle evlensin. aile yapısı güçlensin. çünkü güçlü aile yapısı, devletin en önemli temelidir kültürümüzde. tüm darbelere ve ekonomik krizlere rağmen, hala dünyada bir güç isek, güçlü aile yapısı sayesindedir.

sürçü lisan ettimse affola. fikrimdir.
devamını gör...
emir kipli bir cümle ve dünyanın en mantıklı önermesi.
çalışmayan erkek de çalışan kadın da henüz insan olamadıkları için onlar adına kiminle evlenecekleri konusunda üst akıl karar versin. (bayılıyorum bu üst akıl lafına, her yere yakışıyor)
bu durumda tam karşısında duran ikilinin de üst aklın erkinden kaçarı yok. çalışan erkek-çalışmayan kadın çifti de henüz insan değil, onları da evlendirdik kafamıza göre. tamam. her sorunu çözebilecek kudret üst aklın damarındaki kanda mevcut çok şükür.

toplumun ekonomik sorunlarını, ekonomiyle çözmek yerine insanların insanlık seviyesini geriye çekerek çözmeye çalışmak ne güzel bir düşünce. aile yapısı bozuluyormuş. bireye ne olduğu kimin umurunda?? birey olmayan kişilerin çaprazlanmalarıyla olan şey "aile" ve onu korumaya çalışıyoruz? neden? çünkü ekonomiyi düzelteceğiz. ha-ha. (oğuz atay ha-ha sı)
devamını gör...
çalışan erkekler çalışmayan kadınlarla evlenebiliyor ve bu gayet normaldir ve normal karşılanır. tam tersi olduğunda ise hiç hoş görülmez.
devamını gör...
kadının toplum içerisindeki değişen rolü hasebiyle ortaya atılan öneri. çalışan erkek-çalışmayan kadın birlikteliğinde erkek çalışıp eve para getirirken, kadın çocuk dünyaya getirir, büyütür ve ev işlerini halleder. nispeten kendi içinde denge olan bir birlikteliktir bu. fakat tam tersini düşündüğümüzde, kadın hem çalışacak, hem çocuk doğuracak ve belli bir süre yalnız kendine bağımlı olan çocuklarla ilgilenecek... e peki çalışmayan erkek ne yapacak? fosur fosur oturacak, karısının eline bakacak ve o genlerinin derinliklerine işlemiş algısıyla ev işlerini yine kadından bekleyecek. kadın için hiç mantıklı bir evlilik türü değil bu... çalışan kadın-çalışan erkek birlikteliğinde bile ezilen taraf kadınken, bir de çalışmayan erkekle evlensin demek de ne bileyim... ha bu durum "o zaman kadınlar çalışmasın" diyenleri haklı çıkarmıyor ama... "çalışan kadınlar yüzünden erkekler işsiz kalıyor" demek biraz ezikçe sanki... o zaman sen daha iyisi ol, sen kap işi... mevzu çok dallandı budaklandı, çalışmayı tercih etmeyen ve kendisini evine adayan kadınları anlarım... okuyan, kendini geliştiren ve çalışmak isteyen kadınları da anlarım. ama bu kadınların maaş kartını sahiplenip ne ev işleriyle ne de çocuklarla ilgilenmeyen o sözde kocaları anlayamam... ahval böyleyken, çalışan kadınların çalışmayan erkeklerle evlenmesini teklif edenleri hiç anlayamam. ne bu kadınlar, hayır kurumu mu?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar