çalışmayan atari kasedinin içine üflemek

atariye yerleştirilen kasetin bir türlü doğru grafikleri verememesi sonucu gerçekleştirilen eylem. kasedin dibindeki karta "hopufuafffffff" diye üflendikten sonra istisnasız her zaman çalışan kaset engin bir tecrübe be çatır çutur harcanmış bir çocukluğun neticesidir.

(bkz: sebebimsin atari)
devamını gör...
kaseti konsola fazla sokunca daha iyi çalıştığı konusunda fikir birliğine düşmüş çocukların yaptığıdır. bu çocuklar kolları murdar eder. araba yarışı oynarken sağa sola yatar. maç oynarken bacak atmasına engel olamaz. tatmin olmaları için dokunmaları gerekir. sağlam olduğu konusunda emin olmak isterler. blutut vayrılıs olayını sevmezler.
devamını gör...
tozları temizlemek içindir.. kim kalkacak kolonyalı bez getirecek.. nefesi kuvvetli olan çocuk diğerinin elinden sarı kasedi almak suretiyle iyice bi üfler sonra da yerine takar.. çok da işlevseldir.
devamını gör...
konuyla ilgisiz fakat ateri kasedi diyince aklıma geldi. karaborsadan aldığımız kasetler vardı bizim. o derece yani. plastik kapları da olmazdı.
devamını gör...
atari kasedinden randıman almaya çalışmaktır. biz türklerin en nazik onarma şekli bu olsa gerek. genelde kapatılıp açıldığı halde hâlâ çalışmayan şeylere vururuz çünkü.
devamını gör...
atari kasedine duyulan şefkatin dışavurumudur.
adeta başını kolunu bir yere çarpan çocuğun annesi tarafından öpülmesi gibi bir şeydir.
çalışmayan aletleri açıp kapama teknolojisinin fersah fersah ötesindedir.
devamını gör...
dışarıdan gören biri bunu kasetteki tozu temizlemek için yaptığımızı zannederdi. halbuki bu bir ritüeldir, yüce atari'ye evimize gönderdiği elçisi için bu şekilde şükranlarımızı sunardık. kardeşimle ben bazen de evin ortasında ateş yakar, atari için ateşin etrafında çıplak şekilde dans ederek şarkılar söylerdik.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar