çalıyorlar ama çalışıyorlar

fethullah gülen cemaatinin akp hükümetine özellikle liderine karşı yaptığı suçlama.

hem hafızamızla hem zekamızla alay ediyorlar. on iki yıldır beraber çalıyordunuz, ganimet paylaşımında sorun çıkınca mı sesiniz çıkmaya başladı?
devamını gör...
etyen mahçupyan'ın son yazılarında gayet güzel ele alıp eleştirdiği hayali seçmen davranışı.

etyen mahçupyan özetle (1) ak parti seçmeninin ak partinin icraatlarını birbiriyle karşılaştırıp oy verdiğini değil, rakipleriyle karşılaştırıp ak parti'ye oy verdiğini söylüyor. (2) ayrıca yapılan kamuoyu araştırmalarında ve saha çalışmalarında ak parti seçmeninde ak parti'nin çaldığına dair kesin ve keskin bir algının olmadığı sonucu paylaşıyor. yanı sıra (3) bu görüşü son günlerde dile getiren network'ün tepe noktasının bile yüzde 50'si ak parti'ye her şeye rağmen oy vermişi kendi tabanını da okuyamadığını söylüyor.

devamını gör...
türkiyemizde yıllardır zoraki kabul edilen. bir bıkkınlık söz konusu.

ya yeter yeter!! Allah belanızı versin. yeterki çalışın, sonra ne yaparsanız yapın minvalinde bir cümle.
devamını gör...
efsane replik. efsunluydu da. "çamur at, izi kalsın" kullanışlı taktiğinin en gelişkin örneğiydi. böylece herkes 'çalma'nın veri doluğunu düşünerek konuştu. "tamam, çalmış olabilirler ama..." bunca milyarlarca dolarlık hizmetler çalmakla yapılacak işler değildi. nasreddin hoca'nın hikayesi gibi, "kedi-ciğer" ilişkisi. ama gene de elbette bunlar da olmuştur. fakat küçük kötülükleri büyük iyiliği kurban etmek zaten siyasi pis amaçları gerektirir.

vakıa, bunu diyenler memleketi kanalizasyon çukuruna döndürmüşler. her türlü pislik, irin kendilerinde. dillerinde din iman ile yaptılar bunu. en çok buna acıdım. eskiden 'müslümanlar bunu yapmaz' diye herkeste bir önkabül vardı. ama bu aşağılık fetö, önce ak parti'yi yıpratmak için bu retoriğe sarıldı, ak parti bağlamında islam'ı ve müslümanları hedef aldı, kendisinin gerçek temsilcisi sıfatıyla. ilk darbeyi buradan vurdu. sonraki darbe daha korkunçtu, çünkü her anlamda tam bir pislik oldukları ortaya çıktı. ve yine din-iman bağlamında sorgulandı.

artık kimse çölde susuz kalmış bir müslümana su vermeyecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar