camide kız erkek karışık sohbet etmek

ya tamam varoşlaşın varoşlaşmak istediğiniz kadar, bir şey dediğimiz yok, ama adabsızlaşıyorsunuz da artık ve bu kanıma dokunuyor sevgili light muhafazakarlar !
devamını gör...
oğlum sizde nasıl kafa var lan. camiye gelmesin sohbet dinlemesin diyen mi var? bu zamana kadar kadınlar kendi arsında bu faaliyetleri yürütüyordu zaten. erkekler ile oturup onlardan feyz alacağınızı mı sanıyorsunuz?

takvaya uygun olmayan sohbet şeklidir. gavurların bile saygı gösterip taktığı bir başörtüyü bile takmayanlar var. bu sohbetten olsa olsa yeni izdivaçlar çıkar.
devamını gör...
işte gayet de görülmek istenen tablolardan biri. kadınlarla erkekler bir araya gelince sadece seks yapmıyor sayın sığ düşünceli arkadaşlarım. hani şöyle bir geyik var ya, sosyal medyada dönüyor devamlı. "gerçek islam şu'dur bu'dur" işte gerçek islam tam olarak bu'dur. insanların barış içerisinde kardeşçe yaşaması, konuşması.

arap kültüründen sıyrılın ve alışın artık bunlara...
devamını gör...
karıya kıza yazılmak gibi gayesi olmayan adamın orada işi olmaz, boş yapmasın kimse.
kardeş, iyi güzel yazılın ama cami bu iş için uygun değil.
gidin bahçeye, parka orada kurun ortamı.
devamını gör...
tam olarak neye karşı çıkılmaktadır?
camide kızlı erkekli sohbet edilmesine mi?
camideki başı açık kızlara mı?

dini bir alan olduğu için kızlar başını örtmeliydi. eyvallah. ama kızlı erkekli sohbet ise mesele, ya kızlarla erkeklerin kesinlikle birlikte bir sohbet ortamında bulunmamalarını savunuyorsunuz ya da camide bunun uygun olmadığını fakat dışarıda misal at pazarında yahut bir kütüphanede bunun olabileceğini mi?

muhtemelen bir okuldan yapılan bir gezi gibi duruyor.

bu çocuklar aynı sınıfta okuyorlar. (bunlar değilse bile karma eğitimde) farkında mısınız?
devamını gör...
haberdeki gençlerin art niyetli olduklarını zannetmiyorum. güzel duygularla gidip ne var ki bunda ne güzel oldu diye çıkmışlardır camiden. ama o öyle değil işte be canım. bir kere daha söylemiştim din kutsaldır yani değiştirilemez, esnetilemez. neyse odur. yaşamınıza onu uydurmaya çalışmak yerine siz ona uymalısınız, ya da yaptığınızın din penceresinden bakınca yanlış olduğunu kabul etmelisiniz.
devamını gör...
tügvada sohbet ederken sıkıntı yok da camide mi oluyor? diye bir giriş yapabilirim. puskuut çok güzel açıklamış. tabi burada niyet önemli. camide kız erkek karışık sohbet etmek; nefislerini kontrol altına alabilmiş islam ahlakı üzerine yaşayan toplumlarda sorun olmaz, olamaz. ama nefsinin esareti altındaki insanlar değil kız erkek karışık; aynı cinsten olsalar dahi sıkıntı yaşarlar. bunun camiyle alakası yok. bunun ahlakla alakası var.
devamını gör...
bence tartışılması gereken konu kadın-erkek karşılıklı sohbet etmenin caiz olup olmadığı. dışarıda istedikleri gibi konuşsunlar camiye gelince yüzlerini görmesinler. bence mantıklı değil. hz. ömer'e mehir kararıyla ilgili karşı çıkan kadın da camideydi, demek ki sohbete rahatlıkla katılabileceği bir yerde duruyordu. ama bu yan yana namaz kılmalarına bir gerekçe teşkil eder mi emin değilim.

cami sosyal hayatın bir yansıması olmalı bana göre. aslolan günlük hayatta edep ve hayanı ne kadar muhafaza edebildiğin. sen kendini muhafaza etme derdindeysen her yerde muhafaza edersin. "camide yapmayın bari" anlayışı bana göre olayın özünü kaçırıyor maalesef.
devamını gör...
haram yolla helale gidilmez. artık bu işin cılkı çıkmaya başladı iyice. müslümanlara bir şoklama yapmanın zamanı geliyor da geçiyor...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar