camide secdeye giderken kapüşonun başa geçmesi

özellikle kış aylarında kapüşonlu montla camiye gidenlerin yaşadığı problem. secdeye gittiğiniz anda fışşt diye başınıza geçer. elinizle geriye itersiniz sonra tekrar secdeye gittiğinizde fışşt diye tekrar başınıza geçer. bu şekilde mütemadiyen devam eden süreçten bıkanlar başlarında kapüşonla namaza devam ederler. ol sebepten dolayı camide başlarında kapüşonla namaz kılanları kınamayınız.
devamını gör...
geçen yürüyorum, biraz ilerde önümde de bi adam var, birden yağmur başladı sonra önümdeki adam yolun ortasında hızla rükua eğilir gibi eğildi, asla ve kat'a elini kullanmadan kapşonu kafasına geçti.
bazılarında alışkanlık yapıyor galiba.
devamını gör...
yine de secdeden kalkarken öndeki teyzenin eteğinin altına girmek kadar ilginç değildir ya da korkunç. sanırım o kadar şaşırtıcı da değildir. dünyanız kararıyor yeminle. gerçek manada. insan nasıl kurtulacağını bilemiyor, gerçek söylüyorum.
devamını gör...
sıkışık camilerde olası kafa zedelenmelerini önler. bilen bilir bazı amcalar namaza başladıkları yerin 1 karış gerisinde selam verirler. senkronizasyon kaçırılırsa kafa topuklanması geçirmek işten değil.
devamını gör...
kapüşon varsa takke takmamaya sebep olan durumdur. takke yerine üstünüzde kapüşon varsa onu kullanırsanız sorunun kendiliğinden çözüldüğünü göreceksiziniz. yinede kapüşon üstüne takke takmak isteyenler için altın değerinde bilgi kapüşonu namazdan önce boynuzun yanından sarkıtın sorunun çözüldüğüne şahit olacaksınız.
devamını gör...
kışın camide yaşanan hoş enstantanelerden biridir. ama secdeye inerken önündeki kişinin mabadına kafa atmak kadar aksiyon ve mizah unsuru içermez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar