trabzon’da yenimahalle incirlik camii yaşatma derneği başkanı ali sait yılmaz 30 ağustos’ta caminin dışına türk bayrağı ve atatürk posteri astı. müftülükten “o resmi kaldır” telefonu geldi. yılmaz “kaldırmayacağım” dedi, poster asılı kaldı…

camileri işlevsel kullanmanın faydaları. ramazan ayında hadis ayet aşacaklarına ara ara güncel haberleri yayınlasalar bence daha da fonksiyonel olur.

İndirmemmmmm
devamını gör...
atatürk olmasaydı o caminin dernek başkanı olamayacaktı, kilise dernek başkanı olacaktı. o yüzden yaptığı mantıklı.

atatürk düşmanları çatlasın.
devamını gör...
yahu atatürk müslüman mı? değil. islâm peygamberine hakaret etmiş mi? evet. kur'an ayetleri için "safsata" ve "arap oğlunun yaveleri" kelimelerini sarf etmiş mi? evet. bunun yanı sıra bu topraklarda islam'ı pasifize etmeye çalışmış mı? evet. o zaman bu adamın adının veya fotoğrafının camilerde işi ne ya hû! atatürk bu ülkenin kurucusu ve başkomutanı mı? evet. o zaman türkiye cumhuriyeti için değeri olan biridir. islâm için bir anlam ifade etmemektedir.
devamını gör...
caminin görevlilerinin maaşını devlet ödüyor, elektrik ve su faturasını bir kısmını devlet ödüyor. birtakım bakımları belediyeler aracılığıyla yapılıyor. caminin bağlı olduğu müftülük, diyanet devlete bağlı, maaşları ve giderleri devletçe karşılanıyor. devletin rejimi olan cumhuriyetin kurucu lideri atatürk. bu kadar devlete bağlı, adeta bir devlet dairesi konumundaki yerde kurucu liderin fotoğrafının asılması pekte anormal değil.
devamını gör...
camiye asmak olmamış... en başta atatürk'ün kemikleri sızlar bence bu durumdan. ama tapınanları resmini alıp odalarına assın ve karşısında istedikleri tapınma ayinini gerçekleştirsinler, ona bir şey diyen çıkmaz bence. bir camiler kalmıştı resminin olmadığı onu da yaptılar sonunda pes...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar