can ataklı

işine nasıl gelirse, ordan bakmayı marifet bilenlerden..

türkiye bir arap ülkesi değil ancak arabistan ile ortak bir noktası var; suudi arabistan'da kapanmak bir zorunlulukken, türkiye'de kamusal alan ve üniversite gibi özgürlüğün en üst seviyede olması gereken bir ortamda açılmak zorunluluk.

ama hâlâ bundan bir şeyler çıkartamayacak zihniyete sahip bir insan, köşesinden ahkâm kesebiliyor rahatlıkla.
demek ki, yasak her yerde kötü, yasak her yerde tepkiye neden oluyor, şahsi tercihleri hiçe sayıp insan hayatını alt üst edebiliyor...

bu kadarını düşünemiyorsan, hiç öyle gazete köşelerinde çok güzel, çok yerinde tespitler yapmış gibi konuşmıycaksın!
devamını gör...
katıldığı bütün tartışma programlarında bağırıp, çağırarak, dinci, şeriat orijinli rejim istemiyorum,dinciler geliyor, saçmalıklarıyla ortamı germeyi çok iyi beceren, provakatör denilesi tavırları olan, niyet okuyuculuğunu! çok iyi yapan, sözüm ona aydın.
devamını gör...
en temel özelliği aptal olmasıdır. aptal tabirini hakaret için söylemiyorum. sadece bir tespit. bana inanmıyorsanız, size bir can ataklı hadisesi anlatayım:

can ataklı aralık 1995 seçimlerinden bir iki gün önce seçime ilişkin tahminlerini açıkladı. can ataklının seçim tahminleri şöyleydi:

seçimde tansu çillerin başında bulunduğu doğru yol partisi birinci olur. ikinci parti ise, dyp'nin 2-3 puan gerisinde kalarak mesut yılmazın başında bulunduğu anap olur. üçüncü parti ise, erbakanın refah partisi olur. dördüncü parti ise, chp olur. beşinci parti de chp olur.

can ataklının sıralaması şu şekilde yani: dyp, anap, refah partisi, chp, dsp

peki sonuç ne olmuştur: refah partisi, anap, dyp, dsp, chp.

aptallık dediğim bu mu? hayır. can ataklının aptallığı, seçimlerden sonra çıkıp, tahmininde o kadar da yanılmadığını, seçim tahminiyle ilgili tek yanılgısının refah partisi olduğunu söylemiştir.

evet, can ataklı bunu yapmış bir heriftir. şimdi de kalkmış hala siyasi analizler yapıyor. var mı böyle bir pişkinlik ey cemaat! ve ben bu adama aptal demeyeyim de ne diyeyim.
devamını gör...
yıllardır müslümanlara ve islâm'a hakaret ettiği halde, sadece türkçe olimpiyatları'nı övdüğü için hem gülen cemaatine yakın medyada hem de sözlükte, övgülere mazhâr olmuş, hattâ, bu ifâdeleri nedeni ile, içinde iman kıvılcımı olabileceği bile söylenmiştir.

+ imânın şartı nedir can?
- türkçe olimpiyatlarını sevmek...

kabahat onda mı?
devamını gör...
vatan gazetesindeki köşe yazısına bakılırsa çok üzgün, şok olmuş, ümitsiz.

yazıyı okuyunca içlendim. yazık adama. o yüzden üstüne gitmemek lazım.
devamını gör...
katıldığı programlarda ortaya fikir ve bilgi koyamayan, sadece fikren karşısında bulunan insanların sözlerini "mantık" oyunlarıyla anlaşılmaz hale getirmeye çabalayan gazeteci.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar