can dündar

#siyaset  #özgürler 

ankara doğumlu yazar, araştırmacı gazeteci ve belgesel yapımcısı.
ne sağcısı ne solcusu ne koministi ne de muhafazakarı onu kendine yakın hissetmez fakat seveni çoktur.
çok kimselerin gözünde demokrattır, korkusuzdur, kalemi sivridir.
devamını gör...
daha ergenekon gibi bir dava gündemde bile yokken ergenekon isminde ve derin devletle ilgili bir kitap yazan. daha sonra ergenekon davası başlayıp patır patır tutuklamalar gerçekleşince "ergenekon heryerekon" gibi espirilerle ergenekonu sulandırma tayfasına destek olan, kadife sesli romantik darbeci yazar.
devamını gör...
bana göre son derece kötü yazan bir köşe yazarı. birbiriyle alaka ve bağ içermeyen mevzuları neden-sonuç düzleminde birbirine ulaması bunun kanıtıdır. köşe yazarlığından başka ergen kızlara masallar ya da şiirler tadında bir şeyler çizittirse daha yerinde hareket edeceği kanaatini taşıyorum. bilmiyorum, belki de bu fıkra muharriri/köşe yazarı sıfatını hak ediyordur ancak bana pek hitap eden bir tarza sahip değil.

ilave not: köşesindeki güvensizlik başlıklı yazısına temel bir çerçeve oluşturması anlamında frank furedi'nin korku kültürü adlı eserinin zat-ı şahanelerine faydalı olacağını düşünüyorum. bu arada bunları yazarken sankim dejavu durumu yaşadım gibi.
devamını gör...
bugünkü yazısında son bölüm şöyle:


--- alıntı ---
insanı erkekliğinden utandıran bu ayıpların hazreti peygamber örneğiyle savunulması da vicdan sahibi islam ümmetini dindarlığından utandıracak mahiyettedir.
--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar