özellikle dile getirilmesini tamamen bilinçli bir ayrıştırma hareketi gördüğüm alaylardır.

o zaman osmanlı vardı ve osmanlı yurttaşlığı vardı. tutup sadece bunlara laf etmek hem diğer alaylara hakaret hem de günümüz kürtleri ayrıştırmak için alttan yol yapmak demektir. bravo valla bu yaşta bu beyin diyorum sizlere.
devamını gör...
size burada türk'lerden teşkil edilen alayların, o iki askeri sevk ve idare etmekten aciz paşaların, üç kuruş karşılığı tüm askeri aç susuz bırakan esnafların serencamesini anlatsak topluca utanç krizine girersiniz. mevzubahis olan şey savaş! sıcak koltuktan ona buna sallamak değil! işinize gelince abdülhamid'in kürt alaylarını göklere sığdıramazsınız işinize gelmeyince de kürtler savaşta bizi sattı dersiniz.

size güzellik yapıp anlatmayacağım. açın tek tek osmanlı'nın 1. dünya savaşında çarpıştığı cepheleri okuyun. kim nerede neler yapmış öğrenin! çanakkale'den daha büyük bir zafer olan kut'ül ammare kimlerle kazanılmış o küçük beyinlerinize nakş edin.

son olarak çanakkale ruhu diyerek savaşı olağan üstü güçlerle kazanmış havasını ön plana çıkarmaktan vazgeçin. çanakkale ruh ile kazanıldıysa diğer cephelerde ruhsuzluktan mı kaybettik? neyse lan ben bişey demiyorum.
devamını gör...
bi b*klanmayan çanakkale savaşı vardı , alın alın onu da ayrıştırıp ; ırkçı beton kafalarınızın çıkarına göre kullanın.

devamını gör...
tarihsel gerçeklerden bahsetmek ne ayrıştırma hareketidir ne de yaftalamak.
ne yazık ki çocuklar atasında ne öğrenirse onu uygular büyüyünce.
bugün de durum değişik değil.
nasıl ki bugün türkiyeliyim diyen kürt ve arap varsa o gün de vardı. çanakkale savaşı işte o ruh ile kazanıldı.
nasıl ki bugün özgürlük eşitlik diyen kürt ve arap varsa o gün de vardı.
bilinmeliki hainler her zaman kaybederler. taraf seçmek ise kafalardaki beyin ile yapılır.
mesele kürtleri şunları bunları yaftalamak değil mesele aklını kullanamayanları veya üç kuruşa satanları ortaya çıkarmaktır.
devamını gör...
eskiden özellikle ulusalcı tayfa tarafından dile getirilen şimdi de kendine muhafazakar diyen zümrenin diline doladığı alay..ilşah olayı çok güzel anlatmış zaten, ben de farklı bir tarafından ele alayım konuyu..

son dönemde bazıları, ki eksiriyeti sonradan türkleşmiş göçmen falandır bunlar, memlekette ne kadar kötü şey yaşanmışsa hepsinin sebebi olarak kürtleri gösteriyor.kürtler hemen hedef tahtasına konuyor..mesela kürtlerin elektirik kaçırdığından dem vurup bütün kürtlere hiç utanmadan hırsızlık isnat ediyorlar.. ama bunu yaparken;

memleketi amerika'nın, batı'nın sömürgesi haline getiren darbeci generalleri hesaba katmazlar, bunlar kürt değil çünkü;

kendi kurduğu bankaların içini boşaltıp milyonlarca insanı perişan eden kişileri hesaba katmazlar, kürt değildiler çünkü;

bizzat devletin kasasını hortumlayıp devleti iflasın eşiğine getiren hortumcuları hesaba katmazlar, kürt değillerdi çünkü;

basiretsiz yöneticilerin beceriksizliklerini ve devlete verdikleri zararı hesaba katmazlar; onlar da kürt değillerdi çünkü;

ilk iş olarak kesesini dolduran haramzade bakanları hesaba katmazlar; kürt değillerdi çünkü;

ihalecilikle, zimmetçilikle,rüşvetçilikle, adam kayırmayla memleketi mahveden,çürüten bürokratları hesaba katmazlar;onlarında ekseriyeti kürt değil çünkü;

gidin kocaeli'ne, gidin bursa'ya, gidin istanbul'a buralardaki herhangi bir sanayi tesisinde bir kaç kürt ilinin toplamından daha fazla elektirik kaçakçılığı yapılıyor. ama bunları da görmezsiniz. çünkü kürtler yapmıyor.
şimdi bunların 90 yıldır türkiye'ye ve alemi islama verdikleri zararı üst üste koyun,düşünün sonra konuşun!

gelelim çanakkale meselesine;

orada firar eden ya da artık neyse 2 alay kürt vardıysa aynı savaş sırasında devletini, milletini ve dinini ingilizlere satan binlerce türk vardı.ve hiç biri de cahil insanlar değillerdi. tabi bunlar kürt olmadıkları için nazarınıza gelmez çünkü işinize gelmez. ne melanet varsa kürde yükle sonra otur koltuğuna vicdan mastürbasyonu yap..tamam, kargaya yavrusu şahan görünür fakat siz de hepten cıvkını çıkardınız ve dahi tadını kaçırdınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar