çanakkale şehitliği'nde baldır bacak rezillik

son yıllarda şehitliklere yapılan ziyaretler artarken, özellikle yaz aylarında bu yoğunluk daha da zirveye ulaşıyor. şehitliklere yapılan ziyaret sırasında yaşadığımız ve gördüğümüz bazı olaylar ile görüntüler bizleri çok derinden yaralıyor fakat sorunu çözmek adına yapabileceğimiz bir şey yok. şehitlik turlarına katılanların bazıları, baldırları açık, dekolte giymiş kıyafetlerle şuursuzca ve saygısızca şehitliklerimizde dolaşmaları müslümanları rahatsız ediyor.

tam da yeni akit gazetesine yakışır bir haber. sen kimsin de rahatsız oluyorsun ulan! böyle bunlar gibi bekçi ve kralcı tipler midemi bulandırıyor.

Rezalete
devamını gör...
burada akit gazetesi o ya da bu mevzuna bakılmaz. şehitlik dediğimiz yerin bir kutsiyeti var. oldu anasını satayım. ben de baldırı çıplak dalayım şehitliğe.

kimse kusura bakmasın. cami, mezarlık gibi kutsal sayılan mekanlarda öyle istediğiniz gibi at koşturamazsınız! özgürlüğünü yaşamak istiyorsan sokakta, cafede, barda, evinde yaşa. o mekânlar özgürlük sergilenecek alanlar değil. tamam giyin, meşru ölçülerde süslen, takı tak ancak öyle baldırı çıplak dalmak da o şehide (ölüye) saygısızlıktır.

yani sırf akit gazetesi bunu dillendirdiği için pis pis muhalif oluyorsunuz. yanlış yanlıştır!
devamını gör...
akit'in üslubu kötü olsa da ortada bir rezalet olduğu kesin. turizm kutsalın çiğnendiği emperyal bir projedir, yoğun turistlik faaliyet yürütülen bölgeler bozuluyor. turizmin sonuna kadar karşısında olacağız.

jacques bugnicourt'un tespitini tekrar hatırlatalım:

turizm, yöresel sanatların ve arkeolojinin yağmalanması, kutsal bilinen mahallerin kutsiyetininin ayaklar altında çiğnenmesi vakasının bir numaralı müsebbibi olmuştur.
devamını gör...
öncelikle herkesin akitin gazeteden ziyade ne olduğu konusunda az buçuk fikri vardır sanırım. ha kesinlikle gazete değildir.

amaaaaaaaaaaaaa!

şimdi doğru konuşan değil akit isterse firavun olsun bize doğruyu tasdik etmek düşer.

şehitliğe gireceksen kıçını başını açmayacan. adabın olacak. adabın namusun haysiyetin yoksa da orada bulunmayacaksın!

akit burada yüzde 1500 haklıdır!
devamını gör...
şimdi burada söylenecek çok şey var hangi akit savunucusuna neyi anlatayım?
arkadaşım adam yiyişmemiş sevişmemiş öpüşmemiş orada çıkıp gezmiş sadece olay bu kadar basit sıradan ve düz.
bu konuyu şehit yakınlarının bile bu kadar dert ettiğini sanmıyorum
devamını gör...
eğer mini etek, mini şort eskisi gibi az rastlanan, çoğu kişice anormal kabul edilen bir şey olsaydı ben bunun kesin saygısızca bir tavır olduğunu söylerdim. ama şöyle bi çıkın, beşiktaş, kadıköy hatta üsküdar, şehitliklerin de bulunduğu kıyı kentlerine hiç girmiyorum... bunlar çok normal, "aşırı sayılmayan" kıyafetler artık. oraya o kıyafetlerle gidenlerin de bir saygısızlık yaptığını düşündüğünü hiç sanmıyorum. orda şöyle bi durum da var şehitlik ziyareti diye gitmekten ziyade çanakkale'deki tatil beldelerine şehitliklere yol uğratalım diyenler de var. şimdi bu akit'in yansıttığının aksine bi sahiplenme ve saygı hareketi aslında. mini şort-etek'ten ziyade benim için burda saygı ölçüsü orda mesela selfie çekmemektir. laylaylom şakalaşmamaktır. oradaki tarihin bilincinde olmaktır. evet keşke bu kıyafet mevzusuna da önem verilse, sadece minililer değil oraya giren gömlekli adam da kollarını sıvamışsa düzeltse, ama dediğim gibi bunlar bu çağda artık tam bir gösterge değil. bu yüzden o insanları da farkında olmadıkları bir şeyle rencide etmemek lazım. bikiniyle giden yoktur mesela bunu herkes garipser, ama mini bu insanlarca böyle görülmüyor işte. falan filan. ne yazıyoruz biz bu sitede hiç işimiz yok mu.
devamını gör...
o kadar düşmedik. mezara, şehitliğe edebinizle gireceksiniz. miniyle gidiyor ama saygı gösteriyor diye bir şey yoktur. ruhaniyetin en çok hissedilmesi gereken yere böyle giremezsiniz. biz hristiyanlar gibi dinimizi ılıklaştırmayacağız. o kadar. sonra erkeklere yönelik edebinizle giyinin hutbesini bile beğenmiyorlar, sıfır tolerans.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar