canan dağdeviren

2007 yılında hacettepe üniversitesi fizik mühendisliği bölümünü bitiren ve tam bir başarı öyküsüne sahip, ki bu başarılarının katlanarak artacağını umuyorum, genç bilim insanı. kendisi harvard üniversitesi'nin genç akademi üyeliği'ne seçilen ilk türk. pilsiz çalışan kalp çipi, cilt kanserini 10 saniyede teşhis eden cihaz gibi çalışmaları en çok ses getiren çalışmaları. ayrıca abd'de yayımlanan dünyanın en prestijli dergilerinden forbes'un 30 yaşından küçük 30 bilim insanı listesine de 7. sıradan giriş yapmış.. son olarak global "35 yaş altı yenilikçiler listesi" nde nanoteknoloji ve malzeme alanında mucit olarak seçildi. kendisi hakkında daha fazla detay için şu röportajı okunabilir;
http://www.medikalteknik.co...

(bkz: nazar etme ne olur çalış senin de olur)
devamını gör...
32 yaşındaki türk mıt'ten teklif aldı


harvard üniversitesi genç akademi üyesi dr. canan dağdeviren, massachusetts teknoloji enstitüsü’nden (mıt) profesörlük teklifi aldı.

abd'de harvard üniversitesi genç akademi üyesi ve “giyilebilir kalp pili”nin mucidi dr. dağdeviren, massachusetts teknoloji enstitüsü'nden (massachusetts ınstitute of technology - mıt) başvuruda bulunmamasına rağmen önemli bir teklif aldı. dağdeviren, duyduğu gururu dile getirerek, “ocak 2017'de bu göreve başlayacağım ve kendi grubumu kuracağım” dedi.

http://www.dunyavegercekler...
devamını gör...
bitmeyen kalp pilinin mucidi dr. canan dağdviren, meme kanserini teşhis eden elektronik sütyen geliştirdiğinin müjdesini de vermiştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar