canan kaftancıoğlu

#siyaset  #özgürler 

chp'yi ve tabanı ikiye bölen yeni istanbul il başkanı. chp'ye yakınlığıyla bilinen bir medya organında bile eleştirildiğine şahit oldum az önce. hakkında bildiğim tek şey ise daha önceden girmiş olduğu 3-5 tweet. az önce okudum hepsini de ülke siyasetinde yeri olmayan biri olduğu çok açık. yerel siyasette oyalansın işte. zaten çok geçmeden şutlarlar bunu.
devamını gör...
o nasıl bir dengesizliktir. atatürk'ün askerleriyiz lafını militarist buluyormuş. atatürk, ömrünü asker olarak geçirmiş bizzatihi militarizm timsali bir adam, türkiye cumhuriyeti'de doğrudan ömrünü asker olarak vakfetmiş adamların omzunda yükselmiş. bu yetmemiş içinde bulunduğu partiyi kuran da, yıllarca başkanlığını yapan ismet inönü de türkiye cumhuriyeti tarihinde yer tutan önemli askerler ve iktidarı elinden kaybettiğinde de ordu göreve söylemlerinin en çok yankı bulduğu tabanla iç içe bir parti. hatun kişisi de hala militarizm rererö diyor.

tamam yavrum biz de anti-militaristiz ama en azından tutarlıyız.

(bkz: sen var ya askerde çok dayak yersin)
devamını gör...
seçilmesinin üzerinden 24 saat geçmeden hakkında şu nedenlerden soruşturma açılan chp'nin istanbul il başkanı. ermeni soykırımını tanıyan bir ablanın oraya seçilmesi sanrım chp'nin yeni çizgisini hepimize anlatıyor.
devamını gör...
şanssızlığı chp'li olması olmuş. burada kendisine saydıranları çözüm süreci bitiyor diye aklı kaçan, apo kadar ilkeli olamadınız diyen, şehitlere ağza alınmayacak laflar eden abdurrahim boynukalına gık diyemeden gençlik kolları başkanı da seçti, milletvekili de seçti, bakanlığa atamasına ses de çıkarmadı.
milliyetçi çizgiden çıkan, atatürk'ün gerçek çizgisinden de çıkmış demektir. chp savrulmakta, diğer bahsi geçen parti seçim olmadan aklına getirmez. rozetini söktüğümüz de maalesef kendi değerlerini ayaklar altına aldırdı yeni ortağıyla.
en iyisi herkes bana oy versin elleri göreyim.
devamını gör...
chp eğer yıllarca solculuk kisvesi altında ulusalcı bir tutum sergilememiş olsaydı bugün bu ablamızın pozisyonu tartışılmazdı. chp'ye oy kaybettirecek bir hamle ile il başkanlığına getirildi. kk'dan sonra atılan en büyük kazık. bu hamleden sonra iyi parti'nin oy oranı %0.01 artabilir.
devamını gör...
önce terörle ilgili tweetler şimdi de mayolu fotoğrafları ortaya çıkmış. tweetler bana ait değil diyor, facebook'tan da kendisinin paylaştığı fotoğrafları hemen kaldırmış.

bu kadın evinde oturuyordu da hadi seni chp istanbl il başkanı yapalım mı dediler nedir. siyasetle uğraşan biri olsa attığı o tweetlerin ve paylaştığı resimlerin bir gün başına iş açacağını hesap edebilirdi. bu kadar mı düşüncesiz, hesapsız bir kadın bu.

eğer mevzudan gerçekten haberi yoksa yani biri tutup kolundan hadi göreve demişse bilmem ama hem siyasetle uğraşıp hem de böyle paylaşımlar yapmışsa bu kadından bi halt olmaz.
devamını gör...
bugün de pkk'lı sakine cansız'ı öven tweeti ortaya çıkmış olan y-chp'li.
tabi tweet ortaya çıkar çıkmaz silinmiş hemen ama sosyal medyaya düştü bir kere.
devamını gör...
aşırı terbiyesiz bir kadın.
bu kadını koynuna alıp yatacak erkekte sağlam mide olması lazım ki zaten adam da çeyrek domuzu bir otoruşta gömüyormuş.
yani tencere-kapak hesabı.
terbiyesiz kadın ve midesiz bir koca.


devamını gör...
çok marjinal bulduğum il başkanı, hafif çılgın bir üniversiteli kız gibi... kimseyi umursamıyor filan bu hallerini sevdim... bir de rte'den attığı tweet için özür dilemesi de çok güzeldi...

öğreniyoruz insanlığı yavaş yavaş be...
devamını gör...
chp'nin isanbul il başkanlığına gelmemiş olsa yaptığı aymazlıklar yanına kalacak isimdi. neymiş tayyipten özür dilemiş. ee onu da yapsın legal terörist. yeri gelince kadın hakları diye ağlar ama ölmüş bir insana küfür etmekten de kalmaz.

kendisi nazarımda dhkp-c ve pkklı bir teröristten hiç bir farkı yoktur. terör sensin terörst dediğin devlette sana girsin.
devamını gör...
bu şahsın fikri zihniyetinin ufacık bir adım ötesi dağdır , bir adım ötesi canlı bomba olmaktır. istanbullu arkadaşlar , bu zatla aynı şehirde hava soluyan istanbullular bu zattan nasıl korkmuyor anlamıyorum doğrusu. bu şahıs kafasına eserse alır eline keleşi ortalığı da tarayabilir. valla yapabilir mi ; evet yapabilir. dikkatli olmak lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar