caner taslaman ebu bekir sifil tartışması

20 temmuz'da karar kılmışlar, hayırlısı bakalım.

yazmıştım sanırım; ebu bekir sifil'in karşısına çıkması gereken ideal isim caner taslaman değildi. böylesi de bir çok açıdan faydalı olacak. bu uydurukçuların hallerini daha iyi görmeye yarar dilerim.

caner reis, iyi bir performans bekliyoruz.

devamını gör...
internetteki gerilim yayın öncesi çözülmezse yüzde 80 kavga çıkar. sifil programı terk edere yatırın bütün parayı. caner tecrübeli çünkü şovmen tarafı da var bırakmaz yayını. ama sifil çileden çıkabilir caner'in kontralarıyla.
devamını gör...
ne alıp veremediklerini anlamadığım tartışmadır. caner taslaman'ın ateistlere karşı kuvvetli argümanları olduğunu daha önce söylemiştim ancak ebubekir sifil ile tam olarak neyi tartışacaklar. son olarak şunu söyleyeyim sifil hocanın ilmi merkez cami imamının ilminden çok daha fazladır. dikkat edin kendinize.
devamını gör...
mesâil-i imaniyenin münakaşa suretinde bahsi caiz değildir.

dakik mesâil-i imaniyeyi, mizansız mücadele suretinde cemaat içinde bahsetmek caiz değildir. mizansız mücadele olduğundan, tiryak iken zehir olur. diyenlere, dinleyenlere zarardır. belki böyle mesâil-i imaniyenin itidal-i demle, insafla, bir müdavele-i efkâr suretinde bahsi caizdir...(bediüzzaman)

devamını gör...
ikisini de tanımıyorum yolda görsem tanımam. zaten tartışma denince ve din alimleri denince daha da izlemem.
çünkü din bilgisi yüksek olan imam hanefi ile imam caferi hiç tartışmamışlar 2 sene boyunca imam hanefi imam caferi yi sohbetlerinde dinlemiştir.
keza yunus emre hocası taptuk emre karşısında gıkını bile çıkarmamıştır.
demek ki neymiş birinin tarafların engin bilgisi olursa tartışmazlarmış.
devamını gör...
izlemeyerek kendinizi daha çok geliştirebileceğiniz bir tartışma.
devamını gör...
merakla beklediğim tartışma. keşke öncesinde adaba ehemmiyet verilerek söz kesilseydi. nahoş şekilde başlayıp seyreden sürecin sonu hiç de hayırlı biteceğe benzemiyor. insanlar yine ön yargılarıyla konuşulanlardan çok şahıslara odaklanacak. ortalık 56'ya dönecek. bir şeyler kapıp fikir jimnastiği yapabilirsek ne mutlu.

yukarıda arkadaşın dediği gibi daha çok hangi konu üzerinde tartışacaklar hep birlikte göreceğiz.

ebubekir hocam gardını alır, hadislerden ve sünnetten sağlam girerse caner beyi kolayca sıkıştırabilir gerisi bi boyun kırmaya bakar.
caner bey ise, felsefe'ye giriş'ten güzel bir girizgah yapar sonra big bang e selam çakıp oradan kuantum cenahına yardırırsa bu iş tamamdır.

ben yine de adnan oktar diyorum. canım hocam ortalık kimlere kaldı...

devamını gör...
sifilin taslamanı tekfir edeceği tartışmadır. zira sifil kayışları yaktı. taslamana toroman demişliği var. misliyle mukabele eden taslaman ise ona sefil sıfatını yakıştırdı. iki ilim insanına yakışmayacak bir seviyede ağız dalaşı yapıyorlar. yazık..
devamını gör...
taslaman soy isimli şahsı bir kere bir tv programında denk gelmişti yarım saat kadar baktım, dinledim...

ebu bekir beyi ise malum eski milli görüşcü olduğumuzdan epey okumuşluğumuz var ...

hal böyle iken söykeyeceğim tek şey, taslaman nam şahsın mangal gibi yüreği olmalı evu bekir beyin karşısına çıkabilmek için çünkü o seyrettiğim yarım saatte edindiğim intiba ciddi sıklet farkı var aralarında...
devamını gör...
kendini bu denli aşağıya çeken ebubekir sifil'in ve değerlendirmeye gerek duymadığım popülist şahsiyet caner taslaman'ın tartışmasını ilmi münazara değil daha çok skeç havasında izlerim herhalde ,çekirdekleri de hazırlayalım mümkünse .

(bkz: hanım koş kavga var)
devamını gör...
nasıl yunus özyavuz(sagopa kajmer) ile bilgin özçalkan(ceza) bir daha bir araya gelemezse bunlarda bir araya gelemez diyordum lakin yanılmışım.
sabah yürek yiyip akşam ringe çıkacak olan bu iki yiğide başarılar diliyorum.
mısırımı patlatıp niğde gazozumu açarak atılan dissleri büyük bir heyecanla izleyeceğim. ağız,burun,göz patlatılmayan tadında,tuzunda bir atışma olsun.

not : adnan oktar bunu beğendi.

devamını gör...
sanki bağa ağır siklet boks karşılaşması ünvan maçı. izlemeyi düşünmediğim proğramdır. yapılacak daha önemli işlerim var lan.
devamını gör...
iki taraf da kavgayı güçlü olduğu tarafa çekmeye çalışarak rakibine üstünlük sağlamaya çalışacaktır. özelikle ebubekir sifil hiç gereği olmadığı halde bir sürü teknik terim kullanarak rakibine açık verdirmeye çalışacaktır. ebubekir sifil izleyiciden çok kendi camiasına oynuyorken, caner taslaman daha ziyade izleyiciye oynayacaktır. ebubekir sifil'i, yer yer şahsiyete saldırırken de görmemiz mümkündür. fakat caner taslaman daha profesyonel, bu tip bel altı saldırılarını seyirci nezdinde kendi lehine çevirecektir.

sonuç olarak; ebubekir sifil taraftarları hocalarının caner taslaman'ı ezici bir üstünlükle mağlup ettiğini düşünürken, seyirci caner taslaman'ın galip geldiğini düşünecektir. ancak gerçekte her iki tarafta tartışmadan bir halt anlamayacaktır. hoş zaten televizyon önünde yapılan bu tip tartışmaların galibi olmaz. veya şöyle diyelim; şovmenlerin ikisi de aslında galiptir. mağlup yalnızca ve yalnızca halktır ve halkın inancıdır.
devamını gör...
cümbüş var desene.

iki tarafa da gülmek için izleyecem. bence çok gülecez.
devamını gör...
tartışma basit bir iftar davetinden çıkmışken neyi tartışacaklar merak ediyorum. kim daha bilgili, sen yanlışsın ben doğruyum bu mu? yoksa sen bana böyle dedin asıl sen şöylesin bunu mu?
devamını gör...
yarın gerçekleşecek olan münazara. bekliyoruz bakalım otogardaki televizyonlarda açıp izletmeyi düşünüyorum yolculara.
devamını gör...
caner kazanır..
kazanması lazım!!

sifil ise
fotoğrafa bakınca
karanlık, kirli, suratı şişmiş..
bize bakmıyor..

gogıl görsellerden 82. sıradaki
resmi özenle seçip koymuşlar!!
üst sıralarda güzel resim vardı tabii ki!!

ama caner öyle mi ya??
gogılda bile olmayan resmi bulmuşlar..
demek ki özel alınmış resim..

bak ne yakışıklı bebek gibi maşallah!!
bize bakıyor ve gülümsüyor!!
iletişime açık..

diğeri iletişime kapalı..
normalde hiç olmazsa
resmin içeri bakması
veya sola çevrilmesi gerekirdi..
özellikle olumsuz seçilmiş..

bu resmi görüp tv karşısına oturan
izleyicinin biliçaltında sifil 0-1 yenik başlıyor..

yani olay caner'i parlatmak için bir kurgu..
sifil de iyi veya kötü sadece herhangi bir kurban!!
devamını gör...
"ebubekiiir oleeeey, eeeeeeeeeeeee eee eeey ebubekir oleeey" diyerek izlediğim program.


vur vur inlesin, felasife dinlesin. vur vur inlesin felasife dinlesin.
devamını gör...
sineğin kanadında bulunan panzehir konusunda 1 gol yedi caner taslaman. böyle avam bir üslup olur mu yahu ?
örümcek de pis zehirli hayvan ama zehri kansere tedavi olabiliyor bir hastalığa panzehir oluyor yahu.

caner taslaman daha baştan çöktü.
devamını gör...
ebu bekir sifil zannedersem suriye'de ölü kadınlarınızı son bir daha şey yapabilirsiniz diyen ihvancıların iktidarı ele geçirmesinden ümidi kesmiş de modernist hocalara vurmuş kendini. dünyanın kıskandığı güzide ülkemizin ilk 500 üniversite içerisinde tek bir üniversitesi yok iki tane din baronu çıkmış avam eğlendiriyorlar...
devamını gör...
şu andan itibaren ebubekir sifil sürekli mantıksız şeyler öne süren kişilere karşı sıfat tamlaması olarak kullanılabilir.

ebubekir sifil misin mübarek
bir insan bu kadar da ebubekir sifil olmaz ki
ebubekir sifillik yapma lütfen

gibi.
devamını gör...
başladığından beri beklediğimi bulamadığım program. ya biz bu şekilde lisedeyken yurtta kıt bilgilerimizle tartışıyorduk. bi kere taraflar yanlış caner beyin yerine mehmet okuyan daha uygun giderdi. dereden tepeden konuşuyorlar.

böyle tartışma atmosferi olamaz arkadaş havaya giremedim. ben battlefield oynamaya gidiyorum.
devamını gör...
hadis meselesi maalesef böyle bir tartışma ile zihinlerde berrak bir şekilde oturmaz.
önce insanımızın hadis usulü ve fıkhul hadis bilmesi gerekir.
aksi halde bir ona bakar, bir öbürüne kafası karışır durur. bu program sonunda da birçok insan bu kıvamda olur.
çok faydalı olacağını zannetmiyorum.
ama bundan sonra temel islami ilimleri öğrenmenin faydası anlaşılır inşallah.
devamını gör...
sinek hadisini tartıştılar ve burada çöken caner taslaman değil ebu bekir sifil. bir kanadında zehir varmış bir kanadında panzehir! bilim adamları araştırmış bu sonuca ulaşmışlar! ama hangi bilim adamları işte onu söylemedi. yuvarlak laflar. bilse söylerdi değil mi ? caner taslaman böyle bir araştırma sonucunun olmadığını söyledi. uydurup uydurup söylüyorlar işte. çünkü; önce inan sonra uydurursun. olay bu.

iyi gidiyor.
devamını gör...
caner taslaman'ın tartışma etiğine sahip olmadığını öğrendiğimiz program. sürekli ebubekir sifil konuşurken atlıyor. kardeşim sana ilkokulda öğretmediler mi söyleyeceğin şeyleri not alırsın sıra sana gelince söylersin.
devamını gör...
şu an zayıf hadise takılmışlar.

"zayıf hadisle amel edilmez" diyeyim de düğüm çözülsün bari!
devamını gör...
taslaman denen şahsın ne bir baglami var ne arapçasi ne de şahsiyeti var. rezil herif. yazik bu adamın pesine düşüp güya din ogrenenler var.
devamını gör...
bu ebubekir sifil'in cevap verme algoritması:

t(i)ribüne oynama.
t(i)ribüne oynama.
t(i)ribüne oynama.
t(i)ribüne oynama.
t(i)ribüne oynama.
...
devamını gör...
-caner taslaman aklına uygun olmayan bütün hadisleri reddediyorken ebubekir sifil müdahale etmemek için kendini zor tutuyor.. genel olarak münazara caner taslaman'ın uydurma hadislerin ayıklanması yönündeki ısrarı (hadislerde çelişkiler olduğu düşüncesinden yola çıkarak bir hadis ayıklaması hareketi yapılmasını istiyor), islamiyet'in ataerkil olmaması gerektiği yönündeki iddiaları ve ebubekir sifil'in bunlara verdiği cevaplardan oluşuyor. sifil cevap verdikten sonra sıra taslaman'a geçince bu sefer sifil öbürünü sıkıştırıyor.
-süre tutulması olayı çok acayip. bazen çocukca oluyor, "o'nun dakikası bitti, yok sıra bendeydi" falan.
-ebubekir sifil'in ana tezi "caner taslaman'ın konuşma sırasında bir dakikada on tane yanlışta bulunuyor, ben eşit sürede bu kadar yanlışa cevap veremem" üzerine.
-bence bu tartışmadan galip çıkmayacak. her iki tarafta kendi silahlarına sahip kalarak tartışmadan ayrılacak.
-çok fena kapışma oluyor yer yer.
-en zor iş veyis ateş'in. kocaman adamların arasını bulmaya çalışıyor.
devamını gör...
üzülüyorum. evet, üzülüyorum. bu toplumda beş vakit namazın farziyeti hakim değilken düştüğümüz şu duruma bak. kardeşim din Allahın dini. bu kadar da olmaz. Allahın da bir hesabı var...
devamını gör...
özeti şu
her ikisinin üslubu biraz sorunlu
lakin caner taslaman tam din cahili.

beden dili ile de
bilgisizliğini açıkça ortaya koyuyor.

şu an kıldığını söylediği cuma namazını
cuma suresinden çıkaramamakla meşgul!
devamını gör...
şu anda caner taslaman'ın hafif bir üstünlüğü var. hadislerde çelişki olmaması gereğinden yola çıkarak sifil'i sıkıştırdı. sifil konuyu başka tarafa çekerek taslaman'ın altındaki zemini aldı, taslaman'ın hamlesi boşa gitmiş oldu.
devamını gör...
sifil tam bir rezalet. bilimden ve yorumdan bihaber.
devamını gör...
taslamanın işi hakaret boyutuna vardırdığı münazara.

sifilin böyle islami bilgisi kıt olan bi adamla münazaraya çıkması büyük bir hata olmuş.
devamını gör...
caner oturir sifil gelir üstüne atlir caner boynuzlarını çığartir sifile vurir sifil havaya uçir sonra sifil canerin etini kopartir.
devamını gör...
-iş, gelenekçi-yenilikçi tartışmasına dönüyor zaman zaman.
-arada bir kitap açıp bakmaları komik.
devamını gör...
caner reis bir kavanoz deve sidiği koydu masaya. gerçek diyorum lan.
devamını gör...
taslaman'ın deve sidiği getirmesi tam gösteriş.

sonra tribünlere oynama diyince rahatsız oluyor!
devamını gör...
ebubekir sifil: aklı başında hiçbir hadis ilimcisi 'ahmed bin hanbel'de bunu okudum, ebu davud'da bunu okudum kesin doğru' demez.
caner taslaman: hadis inkarcılığınız başladı güzel.
*
devamını gör...
kim galip kim mağlup karar veremedim. her ikisinin de haklı olduğu taraflar var o yüzden bu iş bir sonuca varmaz gibime geliyor. sifil, taslaman'ı evrim teorisinden yola çıkarak hz.adem'in atası kimdi sorusuyla bunalttı, taslaman da zehir-hurma ve deve sidiği örnekleriyle muhatabını dövdü. yer yer tartışma adabı denen şey kalmadı. taslaman biraz daha üniversite hocası tarzında konuşuyor, sifil daha çok klasik medrese alimi gibi.. saat 00:48 itibariyle tartışma devam ediyor sayın seyirciler.
-gel bak ne buldum televizyon başından bildirdi.
devamını gör...
felsefe profesörü caner mantık argümanları üzerinden hem eleştirisinin zeminini kurup hem de muhatabının temsil ettiği zihniyetin tutarsızlıklarını uzmanı olduğu ilim üzere ortaya döküp 5 dakikada paketleyebileceği adama hadis örneklerine boğulup verdi topu, kurnazlığıyla meşhur ebubekir de kendi sahasında çevirdi. hülasası bu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar