canon

japonya merkezli, fotoğŸrafa dönük teknoloji ürünleri gelişŸtirip üreten optik firması.

eos serisi ile bir anlamda modern fotoğŸraf teknolojilerinin önünü açmışŸtır. en büyük rakibi bir başŸka japon olan nikon olmakla beraber nikon'da canon a1 ya da canon xl 1s muadili bir makine olmadığŸından mütevellit acizane yüreğŸimizde rakipsizdir.

eklenti: işŸ bu madde subjektif bir gözle yazılmışŸtır.
devamını gör...
ev tipi dijital kullanım cihazlarının pilleri bitmiyor bitirilemiyor. her gün 20-30 fotoğraf çekerseniz (flaşlı) 30-40 gün gidebiliyor. anlayacağınız koca yaz tatilini geçirebilirsiniz pili bir kez şarj ederek.
ayrıca bitmez diye şarj etmeyip aradan ne kadar zaman geçtiğini hatırlamayıp çok önemli bir anda şarjın bittiği de yaşanmıştır.
(bkz: olmaz olmaz deme)
devamını gör...
kadınların kullanımı için fotoğraf makinası üreten firma. deklanşöre basınca çıkardığı sesin yalancısıyım ben.

nikon öyle mi sert bir ses tam erkek makinası.
devamını gör...
d-slr pazarını nikonla birlikte elinde tutan firmadır. nikonun aksine kendi sensörünü kendi üretir.2005 yılında eos5d modeli ile ilk full frame makineyi çıkarmış ve bu makine efsaneleşmiştir.yine 2008 yılındada eos 5d nin devamı olan 5dmark2 yi çıkaran firma ilk kez bir d-slr makinenin full hd video çekmesini de sağlamıştır. 2009 yılında çıkardığı eos 7d modelinin fokus mekanizmasına 19 cross sensör koyan firma orta sınıf d-slr için yine bir ilki yapmıştır.
canon aynı zamanda video kamera sektöründe de lider durumdadır.bunun dışında yine nikondan farklı olarak baskı işinde de çözümler sunar canon. sloganı you can canon olan firmanın türkiye temsilcisi erkayalardır.
devamını gör...
nikon tercih etmediğim için beni pişman etmiş markadır, amma pilinin ömrü uzundur bir haftalık tatilinizde dolu tek pille hafıza kartını doldurursunuz, bana mısın demez, peh :)
devamını gör...
12.
canon, budist tanrılarından guan yin'in japonca yazılışı olan kwanon'dan türemiştir. 1934 yılında ilk 34 mm'lik fotoğraf makinesinin üzerinde kwanon amblemi bulunuyordu. bu logo zamanla modernizmin de etkisiyle canon'a dönüşmüştür.
devamını gör...
bugün japon olduklarını sandığım bir turist kafilesinin elinde, en babalarından modellerinin oldugunu gördüğüm markadır. o değil de onlar insansa biz neyiz tarzında idi makinalar.
bir de içinde türkçe menüsü olan bir markadır.
devamını gör...
*

--- alıntı ---
fotografium canon 600d profesyonel fotoğraf makinesi hediye ediyor! yarışmaya katılarak canon 600d kit, manfrotto 055xprob tripod ve kata123go-30 fotoğraf çantası kazanma şansı yakalayın! http://blog.fotografium.com/fotografium-canon-600d-hediye-ediyor/ sayfasını ziyaret ederek yarışma hakkında diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.
--- alıntı ---
devamını gör...
ismi üç haneli olan modellerinin orta, iki haneli olanların iyi tek haneli olanların ise çok iyi olduğu yönünde bir tez vardır ki doğrudur.
canon eos 500d, canon eos 50d ve canon eos 5d'nin kıyaslanması buna örnek olabilir.
devamını gör...
model adlandırmasında garip bir hiyerarşi mevcuttur. aynı basamak sayısına sahip olanlarda büyük olan daha gelişmişken, basamak sayısı azaldıkça profesyonelliği artar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar