çantasında biber gazı taşıyan insan

muhtemeldir ki istanbul'da yaşıyordur ve yine muhtemeldir ki o bir kadındır. itin kopuğun kol gezdiği güzelim şehirde insanda güven mi kalıyor! yirmi yedi yaşındaki koskoca arkadaşım bunu çantasından ayırmıyor hiç. "bak bende ne var" dediğinde ağzım açık bakakalmıştım, her gün aynasını, cımbızını taşıdığı gibi bunu da yanında, çantasında taşıyor..
devamını gör...
o benim. hiç bi' alışveriş merkezinde de kenara çekilmedim. ikinci öğretim okuyunca çantanızdaki eksikliğini hisseder hale geliyorsunuz.
henüz hiç kimsenin üzerinde kullanma ihtiyacı duymadım. Allah kullanmak zorunda bırakmasın kimseyi de. ama merak etmiyor değilim acaba bu sokak itleri üzerinde nasıl bi' etkisi var. bi gün karşısına 7 (evet abartmıyorum tam 7) köpek çıkmış biri olarak ciddi ciddi düşünüyorum artık bunu.

bi' gün istanbul'un bi' yerlerinde deli gibi etrafındaki sokak köpeklerine elindeki minik şeyden bişiyler püskürtmeye çalışan birini görürseniz, iyi ve uslu bir çocuksunuz demektir. yardıma gelmeyin ya, ben yanmışımdır siz de yanmayın. varın gidin kurtarın kendinizi.

not: biber gazından köpek korkusuna geçiş yaptığımı da farkettim. aklımı ne çok meşgul eder oldu mendebur hayvanlar.
devamını gör...
zorda kalındığı sırada kullanmak üzere göz yaşartıcı gaz püskürten sprey taşımak alınabilecek bir önlem burası muhakkak ancak yanınızda bulundurduğunuz ürünün tam olarak nasıl çalıştığından emin olmak gerektiğini düşünüyorum. bu ürünler parfüm gibi itici gazla çalıştığı için stokta bulunduğu süre zarfında itici gazın özelliği azalabilir. bunun dışında aldığınız ürünün gerçek bir ürün mü yoksa sahte bir ürün mü olduğunu bilmeden olay anında kullanmak da sonuca ulaşmaması bakımından tehlikeli bir durum.

üretim tarihi belli olan kaliteli bir markanın ürününü son tüketim tarihi içinde kullanmak olası riskleri bertaraf etme imkanı sunar.
devamını gör...
aynı zamanda “ben bunu çantadan çıkarana kadar ya bir şey olursa” tedirginliği de yaşayan insandır. bir de artık her yer de x-ray var sorun oluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar