captain marvel

çekimlerine 3 ay önce başlanan ve 8 mart 2019 dünya kadınlar günü'nde vizyona girmesi planlanan bir film.

--- alıntı ---

kaptan marvel’ın güçlerini nasıl kazandığı ve nasıl kontrol etmeye başladığını konu alacak. karakter tabanını oturtmaya yönelik olan filmin, ınfinity war ile etkileşiminin nasıl olacağı net olarak bilinmese de brie larson başrolünde oldukça sürükleyici bir film ile karşılaşacağımızdan şüphemiz yok. hoş bir jest ile 8 mart 2019 dünya kadınlar günü’nde çıkması beklenen kadın başrollü bu filmin, sosyolojik açıdan verdiği mesaj da oldukça anlamlı olacak: 'we can do it.' 

--- alıntı ---
devamını gör...
tüm erkek karakterleri özel olarak kaslı,yakışıklı seçiyorlar. kadın karakterleri aynı şekilde güzel fizikli,güzel yüzlü seçiyorlar diye hayıflanırken normal insana benzeyen güçlü kadını temsil eden hani kendi ayakları üzerinde durup güçlü olan (baba veya koca parası yiyip erkeklerden nefret eden değil ) bu kadını görmek beni mutlu etti.
devamını gör...
esas oğlan yerine esas kızın başrol olduğu marvel filmi.. wonder woman'a rakip çıkarmanın bi mantığı yoktu hani.. sen kahramanı kadın yaparsın ama gişeye yine erkekler gelir aslanımmmm.
devamını gör...
çöp.
izlediğimde aklımda şu düşünce belirdi :"ciddi ciddi bunu film olarak çekmişler ciddi ciddi bu filmi sinemada izleyen var." daha da kötüsü avengers endgame de büyük ihtimalle bu ultra feminist karakter başrol olacak. venom bile bunun gibi sıkıcı değildi esprileri güzeldi.
devamını gör...
bugün gideyim diyordum.

üstteki entry tadımı kaçırdı.

neyse, giderim belki.

tanım : marvel evrenindeki önemli karakterlerden biridir. carol danvers - kara danvers benzerliği de hep dikkatimi çekmiştir. yıllardır buna dikkat ederim.

"aym goana aendet"
devamını gör...
filmin dikkat çeken 3-4 özelliği var.

1) giriş logosu doğal olarak stan lee'ye adanmış. metroda cgi cameo'da yapmışlar, hoş olmuş. neticede ben de seviyordum lee'yi.

2) giriş sahneleri, fonlar, yavaş çekimler hoş olmuş.

3) 95 yılındayız; dolayısı ile "only happy when it rains", "come as you are" vb gibi eski dostları duymak güzel oldu.


4) diyalogları gerçekten biraz daha tecrübeli ve derin düşünebilen kişilere yazdırsalar iyi olur. karakterler, geçişler, duygusal hareketler çok zayıf kalmış.


5) çok fazla continuity error var. ayrıca yeşil suratlıların kötüyken iyiye bağlaması biraz filmin çekimi sırasına olmuş gibi.


6) guardians of galaxy'de starlord ile dalga geçen zenci burada da vardı. en sonda ne oldu ona göremedim.

7) jude law çok başarısızdı. lenslerin etkisi var sanırım.

8) gençleşmiş jackson ile larson arasında o tasvir ettikleri elektrik oluşmadı, yoktu.


neticede, fena bir film değildi. bree larson sevimli miydi, yoksa çekimlerde hep kakası mı geliyordu bilemedim.

kedi komikti.
devamını gör...
gadından süper kahraman olmaz fikrinde olduğum için gitmeyeceğim film. evet bu tanım sonrası marvel karaları bağlayıp stan lee reyizin mezarına gidip ağlayacak..

gönder avengers endgame‘yi . captan marvel nedir olm?!
devamını gör...
kasıntı 8 mart reklam kuşağı üzerine izlediğim için şahsımda ayrı bir antipati oluşturan marvel filmi. tamam abla çok güçlüsün, öyle güçlüsün ki fişşek gibisin, kelimelerle anlatılamazsın, yenilmezsin, ağasın, paşasın, o biçimsin yani.

ayrıca filmin sonunda kahramanımızda öyle bir güç belirdi ki; bundan sonra kim bu kadını yenebilir? artık 1 2 bölüme thanos'u da öldürürler. hadii bi kötü daha finiş ovır. bu arada goose; filmin en çekilir yanı sendin. burda olsan adın tarçın ya da portakal olurdu, şirin şey seni!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar