çarpışma

j.g ballard'ın yeraltı edebiyatına ait kitabı. aynı zamanda yarım bıraktığım nadir kitaplardan. resmen mecbur kaldım yarım bırakmaya. sayesinde rüyalarımda korku filmi çevirir oldum. doğduğumdan beri gördüğüm kabusların bin beşyüz katını kitabı okumaya başladığım andan itibaren gördüm. aslında kitap korkunç değil. çarpışmaları en ince ayrıntılarına kadar tasarlayan, hayal eden ve bunlardan zevk alan bir adamın hikayesi (en azından benim geldiğim yere kadar). o kadar vahşet kadı kızında da olur denebilecek cinsten belki ama hayır ballard bu içine ne kattı, lanetledi mi, yoksa büyü mü yaptı, içine nasıl tılsımlar yerleştirdi, hangi efsunlu sözleri aralara serpiştirdi bilmek mümkün değil. ben de aciz bir kul olarak kabuslarla baş edemediğimden bıraktım. okuyanlara sevgiler.
devamını gör...
1. (alm. kollision, f; fr. collision, f; ing. collision) blşm.
bilgisayar iletişim ağlarında, birden fazla uçbirim iletime kalkıştığında iki ya da daha fazla mesaja ait işaretlerin birbirlerinin üzerine binmeleri.
2. (alm. stoß, m; fr. collision, f; ing. collision) mak. iki cismin ya da parçacığın birbirine hızla dokunarak veya yaklaşarak, kısa bir süre içinde büyük bir kuvvet etkileşiminde bulundukları, toplam momentumun korunduğu fiziksel olgu.
devamını gör...
kıvanç tatlıtuğ ve elçin sangu'nun başrollerinde olacağı, kasım'da yayınlanacak dizi. ay yapım yapımcılığı üstlenmiş. izleyecek miyim? hayır. ama belki siz izlersiniz, aklınızda olsun.*

--- alıntı ---

ay yapım'ın yeni sezondaki iddialı dizisi çarpışma'nın çekimleri başladı. başrollerinde kıvanç tatlıtuğ, elçin sangu, alperen duymaz, melisa aslı pamuk ve erkan can'ın yer aldığı çarpışma dizisi kasım ayında show tv ekranlarında olacak.

ay yapım'ın yapımcılığını üstlendiği, uluç bayraktar'ın yönetmen koltuğunda oturduğu, ali aydın'ın senaryosunu kaleme aldığı "çarpışma" dizisinin çekimleri başladı. ünlü oyuncu kıvanç tatlıtuğ'un dizideki partneri de elçin sangu oldu. adını bodrum masalı ile duyuran ve son olarak çukur dizisinde de rol alan genç oyuncu alperen duymaz da çarpışma kadrosuna katıldı.

--- alıntı ---

bir de kıvanç çirkin çıkmış yeniden çekin şu fotoğrafı.buradan
devamını gör...
senaryo vasat oyunculuk -en azından kadir adalı ve zeynep karakteri için- ağızda kekremsi tat bırakıyor. kerem ve veli karakteri sağlam zaten kerem i canlandıran çocuğun oyunculuğu her zaman çok iyiydi burada da diziyi sırtlayan bir oyuncu. kıvanç tatlıtuğ un ankara bebesi karakterleri kabak tadı vermeye başladı, bir dönem gitti ama şimdi kendini tekrar ediyor. bir de dizide gereksiz sürekli agresif yapısı da insanı rahatsız ediyor. bir insan 7/24 nasıl atarlı olabilir.
onun haricinde şimdilik izleniyor beş altı bölüm sonrası nasıl olur göreceğiz.
devamını gör...
üçüncü bölümde mı ne flashbacknan geçmişe gidip zeynep ile aslının kadir karakteri hakkında konuşmaları ve zeyneb in çekip gitmeden önce aslı ya " ona sofra kur" demesi ne kadar salakti laa.hahaha çekirdeğim düştü gülerken. ikisinde de sofra kur dediğin zaman sofra kim ya diyecek tip var yönetmen kendince duygusal yapmak istemiş.
devamını gör...
son çare olarak ali sürmeli yi diziye soktular ki senaryoyu biraz daha devam ettirsinler. ettirdiler de adam çok saglam bir oyuncu öyle böyle değil ve dizinin ilk bir kaç bölüm sonra final yapmasını engelledi. ama yine de sona yaklaştı son bölümleri oynuyor, çünkü senaryo en baştan kısırdı en baştan devamını düşünmediler.
devamını gör...
dün akşam final yapmış olan dizi.

--! spoiler !--
iyiydi, bu kadro ile daha da iyi olabilirdi.
cansız, katıksız psikopatmış.
veli cevher karakterini başka bir dizide daha görmek isterim. çukur diyorlar, veli gelirse çukur'un kalitesi artar.
--! spoiler !--
devamını gör...
sevenler kusura bakmasın kusmuk bir diziydi başladığı bölümden itibaren senaryo kısırlığı çekiyordu. manasız alakaya maydanoz şekilde ilerleyen bölümlerlerede basit bir final yapıp bitirdiler. veli yi psikopat diye gösterdiler adam önüne geleni vurdu sonra ne olunduğu anlaşılmadan bir anda iyi olmaya başladı cansız işsizi çıktı ergen bebeler gibi amaçsızca bunlara bir sardı falan filan. ne salak diziydi lan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar