cast away

teknoloji ile son derece haşŸır neşŸir olan bir insanın ıssız bir adaya düşŸmesi sonucu verdiğŸi yaşŸam mücadelesini anlatan tom hanks'in başŸrolünü oynadığŸı arşŸivlik film.
devamını gör...
bu yapımda insanın neden asosyal, salt bireysel bir varlık olamayacağı açık bir şekilde işleniyor. adadaki deneyimler harika, tom hanks belki de en üst düzey performanslarından birini sergiliyor. daha önceden iki defa oscar verilmemiş olsaydı (bkz: philadelphia), (bkz: forrest gump) büyük bir ihtimalle bu filmdeki oyunculuğu ile altın heykelciğe ulaşırdı. mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.
devamını gör...
müthiş bir tom hanks filmi, adma ek başına fil çekebileceğini göstermiş, resmen voleybol topu ile birlikte filmi götürmüş, ve film bir topun arkasından bile ağlatacak şekilde duygusal bir sahne barındırıyor, izledikten sonra derhal o toptan edinmek istiyor insan.
devamını gör...
kaskati bir yalnızlığin insan üzerinde ki çaresizliğini görüyorsunuz.insan her ne kadar bazen yalnızlık dese de sesine ses arıyor kisa süre sonra.voleybol topuna yani wilsona duyulan arkadaşlık , alışkanlık,paylaşım...aslinda denizde kaybolan topa değil o gözyaşlari yaşanılan anılara sıkıntılara buna şahit olanin elden gitmesine...tom hanks olmazsa olmazlari başarmaya çalışan hırslı insan...ilk defa kabullenmeyi öğrenmiş, sandali ile kürek çekmekten vazgeçmişken beklenmedik anda gelen hayat.en büyük süprizi ise sevgilisi yaşamış olsa gerek ama sevindirmeyen süpriz...
(bkz:tom hanksi seviyorum)
devamını gör...
filmi izlemeden okuyanlara saçma gelebilir ama kahramanın wilson adını verdiği voleybol topu ile vedası sinema tarihinin en duygusal sahnelerden biridir nazarımda.
devamını gör...
kore versiyonu da çekilmiş olan film.tıpatıp aynısı değil,fakat esinlenilmiş.bu arada kore versiyonun ismi ise castaway on the moon'dur.

jae-yeong jeong başrolde oynar.severdim kendini oysa rigtheous ties filminden.

devamını gör...
televizyonlarda hem yayınlanması hem de izlenmesi işkence olan film. zira filmde reklam olarak algılanabilecek objeler sansürlenince (mozaiklenince) çok sinir bozucu oluyor.fedex ana sponsorluğu bir yana, filmde tom hanks'in adadaki dostu, yardımcı erkek oyuncu* performansı sergileyen wilson da başlı başına meşhur bir spor ürünleri markası.

dvd'si falan edinin izleyin efendim, ama mutlaka izleyin.
devamını gör...
tom hanks'in ateş yakabilmek için verdiği uğraş ve ardından yaktığı ateş, o andaki tepkiler mükemmel gerçekten.sanki ateşi o keşfetmiş gibi. ('ateş, ateş, yüksel, yüksel, daha yükseğe,bu benim ateşim, ateşi ben yarattım *). ' wilson, özür dilerim wilson' sesi hala kulaklarımda. tom hanksile wilsonarasında müthiş bir duygusal bağ oluşturulmuş. izlemelisiniz.
devamını gör...
insanların fedex in reklamına boşu boşuna taktıklarını düşündüğüm film. senaryoya cuk diye oturmuş, gerçek hayattan bir isim olmasından dolayı da filmi daha bir gerçekçi kılmış ve netice olarak da; ki bu benim görüşüm, sponsorluğu sayesinde filmi beleşe getirmiştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar