castaway on the moon

2009 yapımı güney kore filmidir. hem komedi, hem dram hem de romantizm barındırıyor. kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. ilginç bir konusu var. filmin bitiminde yüzünüzde bir tebessüm olacak emin olun...

konusu şöyle: kim adında bir adam kendini han nehri'nin karanlık, suskun sularına atar. uyandığında üstü başı kumla kaplanmış, yerde yatmaktadır. o zaman, kendisini öldürmeyi başaramadığını ve nehirde bilinmeyen bir adaya sürüklendiğini anlar. nehir kenarındaki binalardan birinin bir dairesinde yıllarca odasından dışarıya adımını atmamış bir genç kız vardır. bir gün dürbünüyle bakmaktayken bir ada üzerinde tek başına yaşayan bir adam gözüne ilişir ve merak eder. günler günleri kovalarken, adamın yalnız ama halinden hoşnut yaşamı merakını öylesine artırır ki onca yıldan sonra odasından dışarı çıkmasına sebep olur.


fragman:

http://www.cogitosozluk.net/tk/tk.php?q=gvs72a


--! spoiler !--

binbir zahmetle yaptığı erişteyi yediği sahnede oyunculuğu çok iyidi. inanın onu izlerken gece gece öyle canım çekti ki gittim makarna yedim dolu tabak..

--! spoiler !--

devamını gör...
başroldeki adamın da onu izleyen kızın da kısacası tüm senaryonun tuhaf olduğu çok güzel bir film. adamın hayata tutunma sahnelerini izlerken* biraz mide bulantısı yaşıyorsunuz haliyle. ama olsun o kadar.
devamını gör...
kendini baştan sona keyifle izleten biz şehirlilere güzel mesajlar çakan eğlenceli bir yapım.konusu farklı,oyunculukları da gayet başarılı.izlenmesi önerilen filmlerden diyebilirim.
devamını gör...
bir cast away olmayan film. Lakin öyle basit bir şeyler izlemek istendiğinde şans verilebilir. Tek başına hayatta kalma filmlerine tutkun olanlar ekleyebilir izlenecekler listesine. Filmin sonunda tadını hiç bilmiyor bile olsanız börülceli noodle çekiyor canınız.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar