çay bitince bardağı doldurmayan ev sahibi

özellikle ramazan sofraları sonrası oluşabilecek durumdur. lakin gün içerisinde o kadar koşturup kan şekerinin düşmesinin ardından misafirleri mutlu etmek, gönüllerini almak ve herkesin isteklerini gerçekleştirmek için verilen yoğun çabanın ardından ev sahibinde mecal kalmaması göz ferinde hayko cepkin kıvamına gelme durumu olasıdır. bu durumda mümkünse termosa uzanma eğer mutfak müsaitse sanki boşları taşırmış görüntüsü ile demi kontrol etme ev sahibine yapılacak en güzel yardımdır.

yok bu durum normal vakitte hele sadece çay içme toplantısı ise ev sahibine hafif çaplı aşık mısın brader tarzı latifeler işe yarayacaktır.(u: )
devamını gör...
misafirlerin çay içme hızını doğru hesaplayamamıştır. ortalama bir misafir bir çaydanlığın kaç tur çay içmeye yetecek miktarda çay alacağına dikkat etmez varsa içerim der. ev sahibi bu ihtimallere de hazırlıklı olmalıdır yada demlik poşetine döner ama biz bunu tasvip etmiyoruz. en baştan demlik poşeti olsaydı tamam ama dere geçerken at değiştirilmez.
devamını gör...
baştan benim evim senin evin selami kardeş,hiç çekinme diyen vatandaştır,böylelikle ev sahibi=misafir yapıp mesuliyetlerinden de yırtmıştır.
devamını gör...
suyu yeni koymuş ve ısınmasını bekliyor olabilir.
demini iyice alması için zaman kazanmaya çalışıyor olabilir.
aynı ortamdaki çayı azıcık kalmış başka birinin daha bitirmesini bekliyip toplu çay tazeleme fikriyatının sahibi olabilir.
evde bu işe potansiyel alternatif biri daha varsa bu seferde o tazelesin banane diye düşüncelerde olunabilir.
meyve verilecek saat geldiyse programın gerisinde kalmamak adına içicinin çaya olan isteğini kırmayı amaçlamış olabilir.*
(bkz: bence kızmadan önce anlamaya çalışalım)
devamını gör...
dalmıştır konuşuyordur fark etmemiştir. kalk kendin al lan ya da iste ne hemen bişeylerden bişeyler çıkartıyorsun. yok kalkmasını istemiş yok laf vuruyomuş. hemen bir misafir havaları aman da bu evin kızı daha olmamış da bilmem ne. iyice kapı ağzı dedikocusu oldu buralar
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar