çay davetini geri çeviren kız

bu gün, kapanacağını duyduğum eski çalıştığım dükkana gittim. sohbet sırasında özel hayatlar konusu açıldı son demler olduğu için herşey net konuşulurken bir arkadaşımıza sen de bişey var mı dedik. kendisi çok içli bir biçimde bir kızı çay içmeye davet ettiğini fakat kızın " daha zaman var, ya içinden canavar çıkarsa diye çok korkuyorum" şeklinde cevap verdiğini söyledi. ben de dedim bari kahve diyeydin gelirdi malum zamanın kızları genel de kahve içerler falan ne bileyim aklıma gelmedi dedi. yani siz siz olun kız kısmını davet ederken içinizdeki ameleyi ortaya çıkarıp çay içelim diye davet etmeyin. kahve içmeye çağırın elit olun fakirliğinizi belli etmeyin. çay ne lan. oldu olacak cami cay ocağına davet etseydin.
devamını gör...
ülkemizde esra erol gerçeği var beyler. malum orda çaya çıkıyor insanlar ve sonra olaylar olaylar. siz siz olun çaya çıkalım yok çay içelim deyip ürkütmeyin hanımkızları. mazallah
devamını gör...
kahve içelim de denmez. bi' öğrenemedi şu erkek milleti yemin ediyorum ya. alayınız öküz müdür nedir. "bi' şeyler içelim",hatta "benimle bir şeyler içme teveccühünde bulunur musunuz ey güli rana?" diyeceksiniz. ne içeceğine bırakın da kız karar versin. zaten çay içecektir merak etmeyin -bıyıklı değilse-. o kadar pinti olmayın, az kibar, az zarif olun ya.
devamını gör...
onur ünlü nün beş şehir filminde ki replikleri geldi aklıma kedi ile şevket arasında geçiyor diyalog;

şevket: hiç ilgilenmedi benimle, çay içmeye davet ettim, oraya da gelmedi.

kedi: e, çaydan.

şevket: ne çayı, ne alakası var ?

kedi: çaydan, çaydan.. bu durumlarda kahve her zaman daha çok işe yarar. bak, çayda kadınları rahatsız eden bişey, böyle “yerel bir tını” var.

şevket: yerel mi ? ne alakası var ? çay yerel, kahve değil mi ?

kedi: bak, “benimle kahve içer misin sorusu, bütün kadınlarda, hepsinde aynı rahatlatıcı çağrışımı yapar; beyaz fincan, porselen, şık, mayhoş aroma kokusu, hele latin ezgileri heheeeyy neler neler..ama çay, çay böyle "başarısız erkek” gibi bişiy demek çay.

şevket: bence artık heidegger okuma, kafan iyice naziler gibi çalışmaya başladı.
(bkz: beş şehir)
devamını gör...
bir sonraki adımın iş makinesi seyretme teklifi olabileceğini düşünüp tırsmış olabilir.
devamını gör...
fantastik kızmış. artık ne izliyo, bilinçaltı nasıl ise. içinden canavar çıkacağından korkmak çok mantıklı. adam iyi ki reddedilmiş, verilmiş sadakası varmış masum köylünün.
devamını gör...
kabalık tabikide. kıza italyanların meşhur houüst içeceğini içelim demeliydi aslında. hem leveli gösterir hende gittikleri yerde italyanların öyle bir içeceğinin olmadığını öğrenir ve bu ortak paydada birleşir kaynaşırlardı.
devamını gör...
davet eden kişiyi reddetmiştir. çay işin bahanesidir. beğenseydi bırakın çayı, kuru ekmek yiyelim teklifine hayır demezdi.
devamını gör...
kız elemanı beğense sebilden su bile içermiş. oğlanı beğenmeyen kızı 15 liralık bi kahve ile kandırabileceğini düşünmekte biraz saflık olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar