çayı şekersiz içenler tarikatı

yeni müridi olduğum tarikat.. evet böyle bir tarikat var .. yeni katıldığınızda istemsizce ağzınıza şu geyikler oturur..

- çayı şekerli içenler çayın tadını bilmiyorlar.. asıl şekersizken çayın tadı geliyor..
-hala şekerli mi içiyorsunuz lan gereksizler, çocuk gibi ne o öyle..
-şeker çok zararlı millet uzak durun..
-kafede çay ocağında, kaşık kalsın abi bana lazım değil, sana lazım olur..
-çayı şekersiz içeriz, yengenizi karşılıksız severiz, free stayla bizim işimiz, alayınızı meydana bekleriz..
*
devamını gör...
bu tarikatın ezeli üyesiyim. ayrıca çok havası var çay kaşığını ayırıyorsun yok ben şeker kullanmıyorum derken bir kasılıyorsun ki anlatılmaz yaşanır. gothamı kurtaran batman gibi hissediyorum siz anlayın işte.
devamını gör...
bu tarikatın bir üyesince bugün yine kurtarılması gereken bir yolsuza ahlakçı bir küstahlık edasıyla(küstahça bir ahlakçı edasıyla) "sana da şekeri bıraktıralım" şeklinde müstehzi bir telkine maruz kaldım. gayet mesafeli bir ilk tanışma ortamında "olur şekerim" diyesim geldi, fakat tuttum kendimi. müstehzi de söylense iyiliğim için küçücük bir iyi niyet kırıntısı, doğru fikir olduğu düşüncesi alıkoydu beni. şekerli çay içene saygı duymak zorundalar yine de.
devamını gör...
9 yildir boyle bende. etrafimdakiler de birakti. mis. okulda birkac ogretmen ailede bi gelin hanim kaldi. el birligi ile dışliyoruz şekerli içenleri. bir gun elbet herkes şekersiz çay içecek. *
devamını gör...
bıkkınlık verecek derece, birde şekersiz dene demedikleri sürece hiç sallamadığım tarikat. bırakamıyorum lan. oysa ki bir kaşık bile atmam ama olmuyor.
devamını gör...
tarikatlara ve cemaatlere mesafeli olduğum için asla dahil olmayacağım tarikat.

beni bir şey için zorlayan veya sürekli bıkmadan usanmadan baskı yapan her şeye karşı dururum. bırakın beni az şekerli çayımla, dokunmayın bize..
devamını gör...
mesela bu tarz tarikata üye olanları dinleyin, karşınıza böyle "abi ben günde 3 paket iciyodum tiryakisiydim ben bile bıraktım elhamdulillah" diyen tiplerin karsiligi gelicektir.

- abi ben cay bardağına 8 kaşık şeker atardım. çok zor oldu bırakmak ama herşey kafada bitiyo, istedim bıraktım..

_ olm sen şekere çay atıyomuşsun o ne lan ?

- bizde böyle tiryakiydik abi. bırakamıyom diyen yalan söyler anlicaan.
devamını gör...
içlerine sızıp çaylarına üçer şeker atıp kaçarak bütün maneviyatlarını, bütün riyazatlarını yerle bir edesim gelen tarikat.
nyihahahahah.
devamını gör...
17 sene oldu çaya kahveye şeker atmayalı.
bir faydasını görmedim.
belki şeker atsaydım daha enerjik daha şen şakrak olurdum.
belki çaykur çaya belli bir miktar şeker katıp ufaktan ufaktan bizi de kekliyor olabilir.
devamını gör...
hemen hemen tek başıma azimle mücadele ettiğim ve edeceğim tarikattir. dış mihrakların ''yok efenim şeker tehlikelidir'' sözü ile beyinleri yıkanmıştır.
devamını gör...
kendimi övmek için söylüyorum evet ben de şekersiz içiyorum, tarikat olarak hemen bu fikri yaymaya başlamamız lazım, şekersiz çay sağlıklı hayat.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar