metabolizması yavaş olduğu için ayrıca şekeri zararlı bulduğu için çayına şeker atmayan kişinin akla hayale sığmaz iddiası. çay gurmesi başımıza !!!
devamını gör...
en iyisini ben bilirimcilerin iddiasıdır. oysa ki tamamen alışkanlıklarla ilgilidir. içtiğin çaydan hangi durumda keyif alıyorsan en ideal hali odur.
devamını gör...
çayı şekersiz içenler tarikatı müntesibi biri olarak şiddetle desteklediğim iddia. şeker çayın tadını perdeler. şekerli içene saygı duyarım ama şekerli içeceğime hiç içmem. buradan çaya kürekle şeker atan mağdur durumdaki kardeşlerime sesleniyorum ! ısrarla deneyin, vazgeçmeyin.
devamını gör...
bir iddia.
ne çok biliyoruz biz ya, ölüyoruz bilgiden. bir marmayay'a bindik dün, hizmetin ne kadar hızlı olduğunu, iyi olduğunu falan andık kısaca, sonra giriştik; durak isimlerini sayan anonsta anlatım bozukluğu mu var? şunu şöyle niye yapmamışlar? şurası şöyle olsaydı ya, burasını bu renk yapsalardı daha dikkat çekerdi, okunmuyor...inene kadar eleştirdik de eleştirdik. her şeyi çok biliyoruz biz ya.

çayın da tadı yok zaten, kokusu var bence. kokusuna göre karar veriyoruz beğenip beğenmediğimize. bu da benim iddiam bakalım ne olacak şimdi.
devamını gör...
uzun yıllar şekerli içmiş ve birkaç yıldır şekersiz içen biri olarak:

şekerli içmenin de şekersiz içmenin de kendine göre tadı var. fakat şekersiz çaya alıştıktan sonra şekerli çay içmek meşrubat içmek gibi geliyor. şekersize alışmadan önce de şekersiz içmek de zehir gibiydi.

yani herkesin ne içtiğine kimse karışamaz!!!!
devamını gör...
ben şekersiz alışamadım bir türlü ve içince kaynamış su tadı alıyorum. hatta mideme de dokunuyor. mümkünse tek şekerli , eğer tatmin olmazsam bir buçuk şeker atıyorum. bana göre bu şekilde çayın tadı iyi algılanıyor.
devamını gör...
şekerli içmeyelim de tuzlu mu içelim yahu. biz çayı değil şekeri içine atıp karıştırmayı seviyoruz. cam bardağın içinde şıngır şıngır çay kaşığının şakımasını seviyoruz.
devamını gör...
sıkıntı çayın kalitesi ve demleme yönteminde. kaliteli bir çay kullanın. çayı kuru demliğe koyup kaynayan suyun üstünde yakmayın. bir kenarda dursun. su kaynadıktan sonra altını kapatıp bir iki dk bekleyin. sonra çay öbeğinin ortasından yavaşça suyu dökün. yani çayı komple suya boğmayın. çay suyun üstünde kalsın. sonra en az 15 dk demlenmeye bırakın. sonra hafif titreterek (içine bişey sokmadan) çayı çökertip homojen dağılmasını saylayın. yine bir iki dk bekleyip için. afiyet olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar