cebrail sapacakken hz ebubekir’in onu kurtarması

melekler adem*'a secde edecekken Cebrail'in bir anlık kibriyle kendini üstün görmesiyle Ebubekir*'ın ruhunun Cebrail'i kurtarması olayıymış(!)*

sonra da cebrail'in kibri iblis'e geçmiş güya..(bkz: bah bah)

silinirse alternatif

cehenneme odun olma adayında en önde olan kişi söylemi.

edit: kırık link güncellendi.
devamını gör...
kaynaksız söylediği için salladığını düşündüğüm şahıs söylemi.
ama cebrail'in, iblisin cennetten atılmasından sonra 'ya benim de akıbetim bu olursa, garantim mi var' diye korku ile bir ömür sürdüğünü biliyorum. duymuştum. okumuştum. mukaşefetül kulub'da olması lazım.
devamını gör...
duygu imanın elbisesiyse, akıl da imanın içeriğidir, anlamıdır, cevheridir, özüdür. duygu-akıl ya da diğer adıyla akıl-kalp birlikteliği imanın tahkimi açısından zaruridir. duyguların hafizası kısadır, bilgi eğer zihin tarafından anlamıyla kodlanırsa süresizdir.

bilginin/aklın korumasından mahrum kalmış iman sahibi bir insanı inandıramayacağın safsata yoktur. maalesef bu dinin mensuplarının en büyük eksiği de bu. cemaatine ve cemaat liderine kayıtsız-şartsız itaat edenlerin üstünü kazıyın altından çıkacak olan cemaat lideriyle kurduğu salt duygusal bağdır. duygusal iman aklı yormaz, zahmetsizdir. fakat bir yan getirisi var; cahil üretir.
devamını gör...
anlatan hocaya kaynak sormuşlar.

"kitaptan konuşmuyoruz ki. Allah peygamberine nasıl vahyederse velisine de ilham eder" şeklinde cevap vermiş.*

devamını gör...
ismini bilmediğim bir dine ait söylem.

levent gültekin bir ara "müstafa kemal tekke ve zaviyeleri kapatmasaydı şimdi afganistan olurduk" gibi bir söz söylemişti, büyük ihtimalle haklı...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar