cedi osman

makedonya asıllı olan anadolu efes altyapısından yetişen milli basketbolcumuzdur. bu sene düzenlenen 20 yaş altı avrupa basketbol şampiyonasında da gösterdiği performanstan dolayı mvp ödülünü kazanan ve aynı zamanda da turnuvanın en iyi beşine seçilmiş oyuncudur. milli takımın ileriye dönük ondan çok şey beklediği su götürmez bir gerçektir...
devamını gör...
nba draftlarında 2.tur 1. sıradan minnesota tarafından draft edilen efes'lı basketçi...ordan cleveland'a takas oldu...

2 yıl daha efes takımında oynayacakmış...kendisini epey geliştirmeli nba'de kalıcı olmak için..
devamını gör...
leburon jeymis'in takım arkadaşı olan genç yeteneğimiz.

açıkçası bu sezon bence ilerleme kaydetmemesine rağmen nba'e gitmesi büyük başarı ama kılivlınd gibi doğu'nun en iddialı takımına gitmesi sakıncalı gibi gözüküyor bana.

üç yıl için 8,5 milyon doları cebe indirecekmiş ama.

anadolu efes'e de ayrı bir teşekkür etmek lazım. nba'e gönderdiği kaçıncı basketbolcu bu.

mirsad türkcan, hidayet türkoğlu, furkan korkmaz, cedi osman falan filan.

http://www.ntvspor.net/bask...
devamını gör...
dün rusya karşısında son anlarda kaçırdığı turnike nedeniyle, halen ne kadar eksiği olduğunu gösterdi. hırs ve yetenek ayrı şey, lider ve kahraman olmak ayrı. takımın tamamından daha istekli ve etkili olması maçı rakibe veren basit hatasını kapatmıyor. sinan mal diye melih mal diye cedi oyundan kopamaz.
devamını gör...
türk basketbolunun son dönemde yetiştirdiği en iyi sporcu.

ilk başlarda yadırgardım bu söylemi. medyanın balon malzemesi olarak kullandığı alelade bir isim sanırdım. ancak son efes performansının üstüne avrupa şampiyonasındaki sorumluluk bilincini görünce "tamam" dedim.

üzerine koymak için çalıştığı o kadar belli ki! sahada bir forvetin yapması gereken ne varsa ortaya koyuyor, azimle mücadele ediyor. lebron ve ekibiyle nice başarılara koşacağına ve gerek nba serüveninde gerek milli formayla bizi onurlandıracağına eminim. Allah sakatlıktan korusun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar