cehennemin çoğunluğunu kadınların oluşturması

böyle bir hadis var. yorum katmadan ekliyorum. herkes ona göre kendine pay çıkarsın artık.--- alıntı ---

İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) (bir bayram namazında kadınlar tarafına geçerek):

"Ey kadınlar cemaati! (Allah yolunda) sadakada bulunun, istiğfarı çok yapın. zira ben siz kadınların cehennemde çoğunluğu teşkil ettiğini gördüm" buyurdular. Dinleyenlerden cesaretli bir kadın:

"Niye cehennemliklerin çoğunu kadınlar teşkil ediyor, neyimiz var?" diye sordu. Aleyhissalâtu vesselâm:

"ağzınızdan kötü söz çıkıyor ve kocalarınıza karşı nankörlük ediyorsunuz. aklı ve dini eksik olanlar arasında akıl sahibi erkeklere galebe çalan sizden başkasını görmedim!" dedi. O kadın tekrar:

"Ey Allah'ın Resulü! Aklı ve dini eksik ne demek?" diye sorunca Aleyhissalâtu vesselâm açıkladı:

"Aklı noksan tabiri, iki kadının şahitliğinin bir erkeğin şahitliğine denk olmasını ifade eder. Dinlerinin eksik olması tabiri de onların (hayız dönemlerinde) günlerce namaz kılmamalarını, Ramazan ayında oruç tutmamalarını ifade eder." [Buhârî, Hayz 6, Zekat 44, İman 21, Küsûf 9, Nikah 88; Müslim, Küsûf 17, (907), İman 132, (79); Nesâî, Küsuf 17, (3, 147); Muvatta, Küsuf 2, (1, 187).

--- alıntı ---

devamını gör...
(bkz: hiç inanmadım)

istatistiksel olarak bana makul gelmedi.

dünyayı yönetenler savaşları başlatanlar savaşanlar erkek. eve ekmeği getirenler erkek yani haram yolla ekmek getirme olasılığı erkeğin daha yüksek. akşama kadar ayağı yanık it gibi dolaşan erkek yani gözü sürekli namahreme kaya bilir . kadın evde oturduğu için en azından zamanı müsait ibadetini rahatlıkla yapa biliyor . erkek de o da yok.

nasıl oluyor da erkek cennete kadın cehenneme..
devamını gör...
yalnız bu hesap benim kafamı acayip karıştırdı. ağzını hocayım diye açan; şunu yapana yüz huri, bunu yapana yetmiş huri diye başlıyor. yani cennete giden erkekler için en kötü ortalama 25-30 huri söz konusu. bu durumda cennette ki kadın sayısı erkek sayısının 25-30 katı filan olması lazım.

diğer taraftan da cehennemin çoğunluğunu kadınlar oluşturacak deniyor. e bu durumda da cennet dediğimiz yer baya mühendislik fakültesi gibi bir yer oluyor. tutmuyor abicim, hesap tutmuyor. bu işte bi acayiplik var, Allah aşkına bilen varsa izah etsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar