celal şengör

iflah olmaz bir militarist ve asker dostu olan 'bilim' (!) adamı.
askerden çok askerci olan bu zat, rütbelilerle telefonda konuşurken dahi esas duruşa geçtiğini marifetmiş gibi sağda solda anlatmaktadır. işte müslümanlara zulüm üzerine zulüm çektiren 28 şubatçı zihniyet.
devamını gör...
geçtiğimiz haftalarda siyaset meydanında evrim teorisi konuydu. ne yazık ki karşısına çikan kişiler konudan bi haberdi. bu nedenle de çok birşey biliyormuş ve her anlattığı doğruymuş gibi bir hava oluşturuldu. ancak adnan hoca bu programdan sonra sitesinden her soruya tek tek cevap verdi. şimdi de sitesinden yayınlanan roportajlarında her gün (bkz: celal hocaya evrim dersleri) diye fosil dersleri yapıyor. umarım celal hoca da bunları görüyordur.
devamını gör...
çok şey bildiğini sanan, ama 1970'lerde öğrendiği biyoloji bilgileriyle, gür sesle, kahkahalar atarak cahilliğini kapamayı iyi bilen bir şovmendir. ancak ne yazık ki karşısına çıkan kişiler genelde çok cahil olduğu için, o ise çok şamatacı olduğu için hep üstün çıkmaktadır. karşısına da ona göre kişiler çıkarılmaktadır.
devamını gör...
çocukken arkadaşlarıyla oynarken, führer'i ve subaylarını canlandırdıklarını anlatan, aksayan organı keseceksin, diyerek darbeye cevaz veren, nazi almanyası'na olan hayranlığını gizleyemeyen yer bilimci. yer yemesin seni emi.
devamını gör...
2004 yılında milliyet gazetesindeki bir röportajında şöyle bir şey diyecek kadar akil kişi:

türkiye'de darbeler politikacının yetişmesine engel oluyor diyorlar. hayır, böyle bir şey yok. politikadaki süreklilik, kalitesizliğin sürekliliği. yeni adam gelemiyor politikaya. baykal'dan kurtulamıyor chp.
devamını gör...
tarihin arka odası programında telefonla bağlanarak yaptığı konuşmasında deprem hazırlıkları ile ilgili bir konferansta sivillerin askerler karşısında hazırlıksızlıkları yüzünden rezil olduklarını öyle ballandıra ballandıra anlattı ki, apaçık bir militarist olduğunu anlamamız geç sürmedi. sanki yönetim bu işleri bıraksın, direkt askere teslim etsin der gibi bir hali vardı ki acınası bir haldi.
devamını gör...
darbe şakşakcısı.

adamın branşı jeolojidir lakin gel gör ki siyasete de burnunu sokmaktan geri durmaz...

git dağ bayır incele fay hatlarıyla haşır neşir ol.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar