cem kozlu


desison ãœniversitesi ekonomi bülümü’nden mezun olduktan sonra 1971’de stanford ãœniversitesi işŸ idaresi fakültesi’nden yüksek lisans (mba) derecesi aldı. doktorasını ise boğŸaziçi ãœniversitesi idari bilimler fakültesi’nde tamamladı. kozlu, amerika birleşŸik devletleri ve türkiye’de çeşŸitli şŸirketlerde yönetici olarak görev yaptı. türk hava yolları (thy) genel müdürlüğŸü’ne 1988 yılında atandı ve istanbul milletvekili seçildiğŸi 20 ekim 1991 genel seçimlerine kadar thy’nin genel müdürü ve yönetim kurulu başŸkanı olarak hizmet verdi. 1997-2003 arasında aynı kurumda yönetim kurulu başŸkanlığŸı görevini sürdürdü. 1995 genel seçimlerinde aday olmayan kozlu, coca-cola şŸirketinde viyana merkezli orta avrupa, avrasya ve orta doğŸu grubu’nun başŸkanlığŸını sonra 2006’da emekli oldu. 1990 yılında avrupa hava yolları birliğŸi aea’ya başŸkan seçilen cem kozlu’nun yönetim kurulunda görev aldığŸı kurumlar arasında uluslar arası hava yolları eğŸitim fonu ıatf, tav havalimanları, sabancı ãœniversitesi, anadolu sağŸlık merkezi ve hürriyet gazetesi bulunuyor.
devamını gör...

desison üniversitesi ekonomi bülümü’nden mezun olduktan sonra 1971’de stanford üniversitesi iş idaresi fakültesi’nden yüksek lisans (mba) derecesi aldı. doktorasını ise boğaziçi üniversitesi idari bilimler fakültesi’nde tamamladı. kozlu, amerika birleşik devletleri ve türkiye’de çeşitli şirketlerde yönetici olarak görev yaptı. türk hava yolları (thy) genel müdürlüğü’ne 1988 yılında atandı ve istanbul milletvekili seçildiği 20 ekim 1991 genel seçimlerine kadar thy’nin genel müdürü ve yönetim kurulu başkanı olarak hizmet verdi. 1997-2003 arasında aynı kurumda yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürdü. 1995 genel seçimlerinde aday olmayan kozlu, coca-cola şirketinde viyana merkezli orta avrupa, avrasya ve orta doğu grubu’nun başkanlığını sonra 2006’da emekli oldu. 1990 yılında avrupa hava yolları birliği aea’ya başkan seçilen cem kozlu’nun yönetim kurulunda görev aldığı kurumlar arasında uluslar arası hava yolları eğitim fonu ıatf, tav havalimanları, sabancı üniversitesi, anadolu sağlık merkezi ve hürriyet gazetesi bulunuyor.
devamını gör...
türk siyasetçi ve yönetici. robert koleji mezunu. 1991-1995 dönemi anavatan partisi milletvekili. halen sabancı üniversitesi ve istanbul modern sanatlar vakfı'nda da mütevelli heyeti üyesidir.
devamını gör...
“uluslararası pazarlama”, “türkiye mucizesi için vizyon arayışları ve asya modelleri”, “kurumsal kültür”, “sogo-şoşa” (dışa açılmada bir japon dersi), “öfke’den çözüm’e”, “bulutların üstüne tırmanırken” adlı eserleri bulunmaktadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar