cemaat ablaları

zaman yazarı ahmet kurucan'ın bugünkü yazısından tanıdığımız abladır. yazıya göre başı açık bir abla mağazada kendisine "hırsız" diye sataşmış, ablamız da buna mukabil "ben gülen cemaatindeyim" cevabını vermiş... sonra o sataşan başı açık ablamız gidip cemaat ablamızı alnından öpüvermiş.
işte böyle sıcacık bir sevgi hikayesi...
başörtülü ablalarım, size de bir gün mağazada hırsız denirse ne yapacağınızı biliyorsunuz artık...
devamını gör...
fetöcü evlatlar yetiştirirler.

fetö de kafada takkeyle konuşuyor. hala anlamadınız mı? din, iman vs onlar için. sizler onların gözünde şu an kafirsiniz. belalar okuyorlar.
devamını gör...
kandırılmış olabilirler. kandırılmak kimsenin tekelinde değil malum. o yüzden genelinin şerefi/namusu hakkında ahkam kesmek doğru değil. fakat bu raddede hala destek veriyorlarsa terör örgütü sempatizanı hatta üyesidirler hem de en eli kanlısından.
devamını gör...
bunlar alınmaya başlayınca yine başörtülüye kelepçe tiyatrosuna malzeme olacak ablalar.

zamanında şerefini savunmadıkları başörtüsünü yeri gelince kullanmaktan hiç çekinmiyorlar.
devamını gör...
bizim cenah kendine gelse iyi olur diye düşündüren ablalardır.

hala destek vereni, beddua edip darbeden medet bekleyeni, belli yahut belli olmayan şeylere bel bağlayanı varsa, hain ve kalleştir. imanını sorgulasa yeridir.

ancak bu öfkemizin galebe çaldığı bir takım ifadelerle aşağılamak, bir şey kazandırmayacağı gibi, bize yaklaşmasını umduğumuz kişileri bizden uzaklaştıracaktır.
bu günlere hep müslüman feraseti diye diye geldik. daha geçtiğimiz günlerde ekşi kapatılsın diye kampanya yaptık. sebebi de hakaretamiz ifadelerle kendilerinden olmayanları sınıflandırma biçimleriydi. bugün aynı kalıba girmeyi reddetmemiz gerekiyor. hem de acilen. ve lütfen.

söylenen sözler haklı bile olsa, ileride kendimizden utanacağımız ifadeleri kullanmak.. bizim mahallenin çocuklarına yakışmaz. ayıptır.
fahişeye açıktan bağıra çağıra fahişe demekten imtina eden insanlarız. lütfen. lütfen.
devamını gör...
zamanında saçlarını açıp salınmış gezmiş , şimdi de kanlı elleri ile maklube yapmış ablalar. böyle bir kibir. böyle bir biz cennetlik hatunlarız duruşu. bişiyler bişiyler....korku filmi gibi oldu.
devamını gör...
banka önlerinde hakan şükür ve diğerleri için kuruş kuruş para yatıran ve cevsen, kuran okuyan taassup ehli insanlar...

ulan bizde iyi kötü tarikat ehliyiz, ama tarikatın siyasetle hiç alakası yok...herkes kuran, yasin okuma derdinde..özel gecelerde zikir yapılır...sonra herkes istediği gibi düşünür, yaşar...para sadece ihtiyaç sahiplerine toplanır, cenaze veya mevlit masrafları için...

en büyük güçleri, muhtaç insanlar uzerinden istismar çalışmaları ve bu insanları menfaatleri yönünde beslemeleri..sonrada kendisini makam mevki yapan kişiye itaat...birde Allah kelamini ekledin mi kandırmak için mehdisin be oğlum..

bizzat gorduklerimizde olduğu için emin konuşabiliyorum..

Allah affetsin..
devamını gör...
hala fetonun icinde kalıyorlarsa teroristtirler..
cinsiyetlerinin kimliklerinin pek önemi yoktur..
silahsız halka kursun sıkmalara bombalamaya bagırsak ciger karın patlatmanın sorumlularıdırlar..
ne diyordu barıs binbası: bundan sonra canını dusunen varsa soysuz kopektir..
bu duyarı kasmicam kusura bakmayın..
hak hukuk tanımayanların sonu bellidir..
devamını gör...
bugün hala baş başa konuşurken telefonlarını uçak moduna alanlardır. ne konuşuyorlar acep. ayrıca darbe girişimi başarısız olunca abla evi dedikleri terör evlerinden çıktılar. utanmaz gitmiş diyanetin yurduna başvurmuş bir de. diyanet de "kardiş 2013'ten beri niye hala oradaydın?" demiş haklı olarak.
devamını gör...
masum oldukları zannıyla işini götüren aplalar. sevgi kelebekliği görünümü altında nasıl bir silah kuşandıklarını gördük, heyhat! beyinsizliklerini idealizme boyayan bu aplaların yaptıkları keşke bundan ibaret olsa. erdoğan ın sarayı yıkılsın diye ettikleri duaların, tefriciyelerin haddi hesabı yok. cürümleri kendilerinden büyüktür, mahkeme-i kübrada kaçacakları yer de bulamayacaklar. şehitlerin kanları üzerinizde, bilin.
devamını gör...
yargısız infaz etmemek lazım. anlıyorum, öfkeliyiz. ama bilemiyoruz da belki aralarında içinde bulundukları o çarpık yapıdan kopup tevbe edenleri. öfkemiz bizi günaha sürüklemesin. haklarında kuşkuya düştükleri şeylerde hüküm verecek olan sadece Allahtır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar