(bkz: kurbağa haşlama tekniği)ne örnek:

ak partiyle birkaç yıl önce başlayan kavgayı yakın zamana kadar alt derecedeki masum, fedakar cemaat mensuplarının hiçbiri bilmiyor ve kabul etmiyorlardı.

ilk zamanlar sorduğumda: “yok öyle birşey, hoca efendi ak partiyi destekliyor. onun duası olmasa dakkasında yıkılır”, “zaten öyle birşey olsa cemaati bırakırım”, “araları o kadar iyi ki, çekemeyenler iftira ediyor” diyorlardı.

son günlerde: “tayyip de didaktadör mü neymiş”, “tayyip enaniyet yapıyormuş”, “abdullah gül ne güzel, ne güzel…” tarzına geçtiler

...

sular ısınıyor, kaslar gevşiyor.
devamını gör...
ak parti yerine gelecek ihtimallerin daha iyi olduğuna inandırılmalaları için uzunca bir süre haşlanmaları gereken gruptur. yalnız dikkat edilmelidir, bazı kurbağalar kaçabilir, kaçmayanlarda fazla haşlanmaktan ölebilir. bu kimse için iyi olmaz. ehemmi mühimme tercih ederken ehemmi-mühimmi birbirine karıştırmamak gerekir. bir karar alırken tüm müslümanların bundan nasıl etkileneceğini uzun ve kısa vadede düşünmek lazım. yapılanlara biz sadece cemaat penceresinden ve onun istikbali açısından bakıyoruz diyerek ehemmi cemaat çıkarları olarak ortaya koyamayız, koyarsak asıl ehemmi elimizden kaçırırız, kaçırırızda bunu kimseye anlatamayız.

(bkz: ehemmi mühimme tercih etmek)
devamını gör...
ak partiye oy verenlerin çoğunluğunun inançlı insanlar olduğu ve bu oy veren insanların sol görüşün muktedir olmamasını istediği için oy verdiği biliniyorsa hala ak parti karşıtı bir tavır cemaat üyelerine hazmedilmek isteniyorsa müslümanların gelecekte yaşayacakları her güç kaybının vebali ak partiyi zayıflatmak isteyen cemaat abilerinin üzerinedir.
devamını gör...
işin gülünç tarafı fethullah hoca cemaatinden biri, çıkıp ben gördüm ettim demiyor da cemaati sevmeyen bir kişi bu olanları görebiliyor. he bir de arkadaşımın arkadaşı görüyor.

fitne fesat çıkarmaktır.
devamını gör...
komünist müslümanım diyen ismet özelden referans alıp ehl-i sünnet üzerine olan cemaatlere laf edene tencerenin dibi kara senin ki benden kara diyorum. :)

şimdi burada iki uç örnekle islam'i ve islami cemaatleri diğer yandada islam dairesi dişindaki tüm fikirleri karşilaştiralim

misal "en kötü cemaat" :

şeyhi veya hocası :


1-namaz kılınmasını ister oruç tutulmasını ister zekat verilmesini ister
2- paran varsa hacca gitmenizi ister hatta üşenen yastık altında toplanan paralarınızı Allah yolunda hacc umreye harcamanız için organisazyonlar düzenler sizin katılımcı bir müslüman olmanızı sağlar
3- zikir halkaları kurar Allah'ı zikretmenizi sağlar
4- sohbet halkaları kurarak kitap okuyamasanız veya okuma alışkanlığınız yoksa bu sayede kitap okursunuz veya sohbet vesilesi ile tonlarca sayfayı okumak yerine sohbet vesilesi ile kitap özetlerinin 1'ni değil bir kaçını birden dinlersiniz öğrenirsiniz.
5- cemaat olgusunu sağlayarak sizin vaktinizi mala yani ile geçirmenize mani olur. cemaat olduğunuz için ne konuşursanız konusun bulunduğunuz mescid bir anlam ifa eder belki derecesine göre sevap alırsınız.
6- yardım organizasyonları kermeslerle hayır yapmanızı sağlar ( siz paranızı Allah rızası için vermeyin ama o para hayra gitsin hayır yerini bulur ama sizin vermenizin anlamı olmaz ! ama siz Allah rızası için verin o para yerini bulmasa bile sizin hayrınız Allah katında kabul ve makbul olur! yerini bulur !)
7- yeni arkadaşlıklar dostluklar edinmenizi kahve ortamındaki gibi her nefes alışınızın günah olmadığı ortamınız ve sohbetiniz cihetinde sevap olduğu ortamlarda bulunursunuz.
8- iç aleminiz daha huzur verici daha manevi olur. vb gibi daha pek çok faydası
9- baştaki kişi sizi kullanırsa siz bunu bilemezsiniz ! kalpleri Allah bilir çünkü haliyle sizin de günahlarınızı alır sevaplarını size verir. sevabı kalmazsa iki kati günahınızı alır böylece sizi en zor an olan kıyamet gününde yükünüzü hafifletir !!! yaptıkları ettikleri sizin ihlasınızdan bir şey alamaz götüremez ! aksine günahınızı alarak sizi temizler !


- en iyi islam dışı herhangi bir dernek veya ortam :

1- Allah'ın kuranı ve peygamberin adının anılmadığı konuşulduğunda "derin mevzular" girmeyelim diye ötelendiği Allahın razı olmadığı ortamlardır
2- Allahın razı olmadığı ortam mekan değil mekindir. dolayısı ile sizden de razı olmadığını anlayabilirsiniz.
3- ameller niyetlere göredir haliyle ortamın islamla alakası olmadığı için konuşulan konularda zerre sevap kazanılmaz.
4- içkili partiler olduğu için haramın olduğu yerdir sizi günaha sokar cehenneme yaklaştırır
5- karı kız karışık olduğu için heran haramla iç içe olduğunuzdan dolayı göz , kulak ve her türlü zinaya bulaşırsınız
6- dedikodu ve gıybet konuşulur " Allahın kitabından bahsedilmediği için haliyle bir sınır bir ölçü de olmadığı için " gıybet almış başını gitmiştir.
7- islama doğrudan veya hükümleri açısından veya müslümanlara hakaretler edildiği için siz yapmasanız bile o ortamda olmakla sizde mesul olur ve kişi sevdiği ile beraberdir ayeti kavlince sizde aynı günahı yüklenirsiniz !!!
8- Allah ve kitabı ve rasulü dışındaki herşey malayaniyattır. malayani işlerle meşgul olursunuz buda günahtır !
9- yardım parası toplanır haliyle hayır olmadığı için ortamda ve kazançlarda bir anlamı olmaz çünkü "sidikle çamaşır yıkanmaz" !!!
10- başınızdaki kişiler islamla alakası olmadığından buda ortada olduğundan sadece kendi günahınızı değil o cemaatinde külli günahlari ve veballerinden sorumlu olursunuz .. islamda ise tümüm sevabını alırsınız !..

ez cümle en kötü islami bir ortam ve cemaat en iyi islam dışındaki komünist sosyalist veya kemalist derneklerden iyidir. aklı olan anlar! anlamayan kabirde görür !.. kişi sevdiğiyle beraberdir..
devamını gör...
en geçerli metod olup adeta öğrenilmiş çaresizliğin üstünü güzel bir örtüştür. günümüz dünyasının da manipüle edilişi bu şekilde gerçekleşmiş ve devam etmektedir. örneğin;
bize bir nazar oldu,
cuma'mız pazar oldu.
bize ne oldu ise,
hep azar azar oldu!
[arif nihat asya]
devamını gör...
#eğitimesondarbe">#eğitimesondarbe saldırısıyla suyun sıcaklığı biraz daha yükseltilerek, sıçrayacak gücünün kalıp, kalmadığı test edilmiştir.

birçoklarının daha derine daldığı, hatta deve güreşi oynadığı görülerek cesaret kazanılmıştır.

ve fakat, hala sarıgül'e oy verin demeyi yememektedir.

zaman da daralmaktadır.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar