cemaatçi omurgasızlığı

cemaatin ne mal olduğunu çooook öncesinden bilenler hariç diğer kesim son yıllarda nasıl biliyordu cemaati ve cemaatçileri?
cemaat ve cemaatçileri ilk başlarda sadece tayyip erdoğan düşmanı sanıyorlardı. bu da bir duruştur bu da bir omurga sahibi olmaktır diyenler vardı. lakin son dönemlerde tüm kaynaklarıyla türkiye cumhuriyeti'ne alenen saldıran cemaat 26 haziran 2015 today s zaman manşeti ile türkiye'yi teröristleri destekleyen bir ülke olarak gösterdi. omurgasızlığın fotoğraflarından biri budur.

bu davranışın ne olduğunu anlamak zor değil. şu an vurup kaçıyorlar. gelecek tepkiyi merak ediyorlar. kim merak ediyor, cemaat mi? hayır cemaat kim ki!
gazeteden teröre destek veren dediler, twitter'dan da terörist dediler. bu ülkeye saldırmak belki bu kadar kolay görünüyor olabilir. ama bu devlet yıkılsa ölüsünden de korkarlar. çünkü müslümanız. cemaat gibi parayla satılan bir iman yok bu ülkede.

başından beri belliydi o omurga gibi duran şeyin gerçekte omurga olmadığı. kesin ip var. artık kimin ipiyse cemaat o ipe bağlı bir hizmetkar. aynı diğer kukladan hizmetkarlar gibi. hatta onlardan daha alt bir seviyedeler çünkü devletin içine sızma işini nihayete erdirip başarılı olamadılar. bir at olacakken piyona dönüştüler.

aslında bu tür olaylar sonucunda gün gelecek cemaatin de sadece yöneticileri kalacak. aşağıda kalıp alkış tutan hiç kimse umursanmayacak.

omurgalara sahip çıkalım! lütfen.

not: *
devamını gör...
hedefine ulaşmak uğruna her şeyi yapmayı, her tarafla iş birliği içinde
olmayı kendine mubah gören bir oluşuma tabi olanların tanımlamasıdır.
devamını gör...
yahu arkadaş sizde de ne kin varmış öyle... ne ramazan sizi durdurabiliyor, ne kadir ne bayram... gazetenin manşeti de gayet açık, ne yazıldığı da. mevzunun ne olduğu da. kimi yiyorsunuz anlamıyorum. belki de nefretinizi büyütmek bütün derdiniz.

şu mübarek günlerde, hiç olmazsa ramazan hürmetine gazete bile okumuyorum, haber izlemiyorum. sabahları sadece şöyle bi göz atıyorum 10 dakika. sonra sözlüğe giriyorum ve hergün aynı şey. sol frame'de ya hocaefendi, ya cemaat başlığı. niyetliydim, okumuyordum ne yazılmış ne söylenmiş. maksat boşa günaha girmeyelim. ama olmuyor. adam çıkıp kendi uydurduğu yalanına önce kendi inanıyor sonra da başlıyor gözünü bürüyen nefretin de etkisiyle teline tekfire...

o yüzden en temizi sözlüğe de girmemek...
devamını gör...
islamcı hırsızlığı ile yarışamıyacak omurgasızlıktır.
devamını gör...
omurgasızlık kelimesinin tam karşılığıdır.
devamını gör...
nasıl ihanet edilirin prospektüsü olmadığı gibi fetöde de omurga aramak beyhudedir. bu bakımdan omurgasızlıklarını kızgınlık vesilesi etmek de yanlıştır. kızdığımız şey ilkesizlikleri değil, apaçık bir ihanet içinde olmaları.
devamını gör...
ramazan mübarek günde bir oruçlu olarak kırılması için dua ettiğim omurgadır yada omurgasızlıktır.

bazı üyelerinin edebiyat yapmayı hocalarından öğrendiklerini düşündüğüm cemaattir, mesela çok laf edip hiçbirşey söylememek gibi..
devamını gör...
bu ülkede ak parti, hatta dur daha genel söyleyeyim, islamcı ahlaksızlığının vardığı noktayı gösteren yapay, uydurulmuş bir argümandır sadece. hiçbir gerçekliği ya da sürekliliği vs. sözkonusu da değildir.

yani cemaatçi omurgasızlığı yoktur, boğazına kadar battığı ve artık çıkmayacağını bildiği pisliği örtmek için ne din ne iman ne ahlak kaygısı güden ak parti ahlaksızlığı vardır.

hainlik diyorsa bilirsinki aslında kendi ihanetini gizleyecek bir planın peşindedir.

terör vs. diyorsa anlarsın ki diyarbakır-bingöl karayolunu 12 gün açamama acizliği ve ihanetini gizleyecek yer arıyordur. ya da sokak ortasında kafasına sıkılan kurşunla infaz edilen askerleri...

yahudi dostu, siyonist damgası vurmak istiyorsa birilerine, yine bilirsin ki şahsi iktidar hırsı uğruna ümmetin davasını bile araçsallaştıracak, insanların halis duygularını sömürerek mavi marmara destanlarından dem vurarak yaşadığı ve yaşattığı hezimeti örtmeye çalışıyordur.

şebeke diyorsa sana mesela, yine bilirsin ki, iş tuttuğu el-kadı vb. katar şeyhleri ya da içişleri bakanının bile önüne yattığı 28 yaşında iranlı bir züppe ile tuttuğu işi gizleme gayretidir o. başka bir şey değil.

daha yazacak çok şey var ama şu mübarek vakti heba etmemek için sadece şunu söyleyip bırakayım:

eğer bir ak partili Allah diyorsa, maşallah, inşallah ya da ya allaaah bismillah filan diyorsa bilirsin ki onların hepsi birer stickerdır ve söküp çıkardığında altından para çıkar. hakeza islamcıların tüm tezlerini, islamın tüm nezahatini yok eden, kirleten yine ak parti'dir. yani ali bulaç çıkıp ak parti çanakkale'den sonra başımıza gelen en büyük felaket diye boşa demiyor...

devamını gör...
( #1668557 ) (bkz: ezidiler)
--- alıntı ---

ezidilik'in önceki ilahi dinlerde anlatılan, düşmüş meleğin (şeytanın), yaratıcının buyruğuna rağmen insan karşısında eğilmeyip saygı göstermemesi, onun aslında ne kadar asil olduğunun tüm evrene ispatıdır ve yaratıcı tarafından sınanmıştır.

işte bu sınavı başarı ile verip tüm insanlığın ve dünya işlerinin başına geçme hakkını kazanmıştır diye düşünülür.--- alıntı ---

teville şeytana bile hak vermek mümkün cemaat nedir ki..
cemaatin omurgasızlığına bir örnek.ak partiye gelinceye kadar önce israile bi salvo beklediğim omurgadır.
devamını gör...
tv kanalında, israil terörist kamplarını bombaladı diyen cemaattir.
devamını gör...
bir tez ortaya atılıyorsa hani onu kaale almayabilirsiniz hakkınızdır ama yıllardır bu milletin kafasında biriken sorulara hala ak parti karşıtlığı ile cevap veriliyorsa bence her iki taraf açısından da çok fazla kendinizi yormaya gerek yok. siyasi bir parti ile dini bir cemaati yarıştırmak ne kadar etik ise bu tartışmalar da o etik üzerine yürüyor malesef. benim için şu net olana inanırdık zati biz ama su bulandıkça bulanıyor malesef...
devamını gör...
düşün düşün bise bulamadim biliyor musun....hala todays zaman in mansetine sasiran mi ararsin, dini kendi tekeline almis cemaatci zirvasi mi ararsin..bunlarin epey bi yekunu da devlet memuru ha...paralelli bitmeden durmak yok yola devam haci...anliyosun....

tanim: omurgali olsa kaç para dediğim hede...
devamını gör...
ak parti seçmenine hırsız denildi dinsiz denildi amerikancı denildi bilmem ne kılı denildi kimseden gık çıkmadı. amma cemate omurgasız denilince tüm solcular ve cemaatçiler tarafından suçlu bulunduk. ramazan mübarek günde koca ülkeye terörist ve terörist destekçisi diyenler yine suçsuz. asılsız haber yapanlar yine suçsuz. işte sadece tek bir kez şu zaman gazetesinin yanlışına yanlış denilmesini bekledik.

hani solcu omurgasızlığı denildiğinde "evet omurgasız bu solcular" demedi mi bu insanların bazıları. işte bugün cemaat te islami bir oluşum değil solcudan daha solcu hale gelmiştir.

benim sözüm sözlükteki cemaatseverlere değil sosyal medyayı açın en azından twitter a bakın bakalım ne diyorlar. burdaki kimdeyle bir problemim yok şahsen. hatta bana tepki gösterenler de sevdiğim saydığım insanlar. ama ak parti seçmeniyiz diye yemediğimiz laf kalmadı son yıllarda. hakkaniyetli olın biraz.
devamını gör...
ayan beyan ortada olan gerçek. sözlükten olsun, dışarıdan olsun, cemaatçilerin tamamına yakını omurgasızdır. kendi vatanını terörist ilan eden adama, müslüman kardeşinin(!) siyonist israil tarafından göz altına alınmasına sevinen adama, "ama israil bizim müttefikimiz yea" diye ağzını yaya yaya konuşup, masum filistinlileri terörist belleyen adama, Allah demenin, namaz kılmanın, baş örtüsü takmanın yasaklandığı bir dönemde "mevcut hükümetten memnunuz" diyen adama ve avanesine zerre saygım yok, olmayacak da. kendi amcam cemaat avukatlarından mesela. ben ona şeytanın avukatı diyorum. nerede müslümanların, türkiye'nin aleyhine bir yazı görüp yazarına baktıysam, normal şartlarda bir ateist, bir koyu chp'li çıkması gerekirken, hep cemaatçi çıktı. tepeden tırnağa hayal kırıklığısınız. omurgasız tanımlaması cuk diye oturmuş yeminle.
devamını gör...
omurgalar unufak. tozu da başlıktan başlığa savruluyor. uzaklarda arağmaağğ.
devamını gör...
islami bir dil belirleyip buna göre bir jargon kullananları geçmişte kemalistlerin, laiklerin aşağılamak adına kullandığı "islamcı" etiketiyle etiketlemeleri.
islamcılıktan kastın bu işi ticarete dökülmesi ise doğrudur. bu ticareti de en güzel yapanlar ortada.

dilimize ekşi sözlük yazarlarının soktuğu "çomar" kavramı. nedense bu kavramı bugünlerde cemaatçi tayfanın ağzından daha sık duyar olduk. hani "gönül dilini konuşan, önden giden atlılar" ?

lafa gelince islamı, doğru diyalogu kimselere kaptırmayan bu kişilerin kullandıkları lisana bakarsanız ne demek istediğimi çok net anlayacaksınız.

anlaşılan kendilerinden olmayan herkesi aşağı varlıklar olarak görme hastalığına tutulmuşlar. israiliyyat..
körle yatan şaşı kalkar gençler.devamını gör...
dinci omurgasizliginin alt kumesidir. omurgasizliklarinin sebebi cemaatci olmalarindan degil dinci olmalarindan ileri gelir.
devamını gör...
akpliye akp laikliği övüyor der, laike akp şeriat getirecek der, pkkliye akp ışide silah veriyor der, milliyetçiye akp pkk ile anlaştı der.

böyle münafık bir güruhu tarih daha once görmedi.
devamını gör...
son 3 yılda baş veren anatomik rahatsızlık. ondan önce siyasal iktidarın da yeşil sermayenin de ana iskeletiydi cemaat. yapman etmen dedik dinleyen olmadı. iskeletin omurgası felç olunca pek çok beden sarsıldı ve kısa vadeli çöküş yaşadı. kimse bana bu hallerini ilk defa görüyormuş gibi yapmasın. artık bu mesele komik bile olmayan trajikomedi dalında ödüller alacak hale geldi.
devamını gör...
omurgasızlık nasıl yapılır konusunda hem uygulama hem bilgi olarak cilt cilt kitap yazacakların iddiası. dinleri konusunda münafıklar yahudiler bilmem neler diyemiyorum çünkü Allah tan korkuyorum kimsenin içini bilemiyorum. bildiğini sananlar görüyorum onların da ahireti için üzülüyorum.
devamını gör...
fetocu dersek daha iyi olur sanki. omurgasizi en bol cemaat zannimca bunlar. balik bastan kokar cunku.
devamını gör...
omurga yoksunluğundan seviye atlayarak vatan haini terörist seviyesine ulaşalı az bir zaman geçti. cemaat elbisesinden çıkıp terörist kıyafetine gireli az bir zaman geçti. ruhunu şeytana satmış bunlar artık omurga neye yarar.

omurgasız diyerek az bile söylemişiz zamanında. şimdi o gün söylediğimize ek olarak kitaplar yazılıyor. tarih kitaplarına geçip gelecek nesile aktarılacak. o günlerde savunmaya geçenlerin omurgasızlıkları hala devam ediyor mu bilmem ama "sen haklıymışsın" sözünü söyleyen hiç olmadı.
devamını gör...
öyle insanlar ki şu an ülke olarak daha ne tür kötülükleri, ikiyüzlülükleri olabilir diye endişeleniyoruz. elinden ve dilinden emin olunmayan insan nedir?

bunlar bir de kendilerini fetoya bağlı olmakla seçkin müslüman görüyor.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar