cemaatçi vs çapulcu

geçenlerde kardeşlik ilan etmişlerdi bu ikisi. bir zamanlar aralarında çok fark vardı bunların ama bugün bakıyorum hiç bir fark kalmamış. eğlenceleri hep aynı arkadaşların. başbakanla alay edip eğleniyorlar.

bu cemaatçilere müslüman kardeşlerim demek içimden gelmiyor artık. midem bulanıyor.
devamını gör...
bir karşılaştırma olmayan karşılaştırmadır. ikisi de aynı. ikisinin de ülküleri aynı. biri badem hepsi bu. aralarındaki ince çizgi bu.
devamını gör...
düşmanımın düşmanı dostumdur, cümlesine örnek olası versus.
düne kadar herkes gülen'i hoca zannediyor ve islam için, müslümanlar için çalıştığını zannediyordu. seven bu yüzden seviyor, nefret eden de bu sebeple nefret ediyordu. baktılar tek dert iktidar olmak, bunu gören çapulcu tayfa durur mu, camianın gücüne çapına bağlanarak girdiler bu yola.
devamını gör...
çapulcu diye aşağılanan şahıslarla cemaatçi diye yaftalanan muhalefetin zalimler karşısında birliği göze batıyor olsa da,
iki grubun da

hırsızlarla
yolsuzlarla,
rüşvetçilerle,
mutacılarla
din tüccarlarıyla

pek ilişkisi yoktur.

devamını gör...
çapulcu diye hakaret ettiğiniz adamlar hepinizin yanlış olduğunu adınız gibi bildiğiniz topçu kışlası teranesine karşı çıkabilme erdemini gösterebilmiş, ettiğiniz tüm hakaretlere espri ile karşılık vermiş tayfadır. unutmayın 2.gün chp parka geleceğiz dediğinde "hayır bu bir politik duruş değil, bunu kentimiz için yapıyoruz"dediler. propaganda için gelene sen gelme ulan ayı dediler. anlamak istemediz destek olmaya yüreğiniz yetmedi. bu nedenle tekrar kabuklarına çekildiler, meydan tam da işinize geldiği şekliyle bozgunculara kaldı.
o parktaki güzel insanların başlattığı şeyi pisliklerin kucağına atan sırf politik çıkarlarına ters düşüyor diye hakaretler savuranlardır.

cemaat akp nin önüne engel koyan kesimlere eziyet ederken size zevk veren kesimdir. parktakiler ise öldüklerinde zevk aldıklarınızdır.

hep kınıyoruz cemaati yıllarca biliyor olmasına rağmen yolsuzlukları şantaj için kullandılar diye. tahşiyecilere kumpas kurulduğu şimdi mi aklınıza geldi ulan. ne demişler körle yatan şaşı kalkar.devamını gör...
bugün cemaat içerisinde bulunan insanlara en alçakça yakıştırmaları yapan insanlar yarın bu insanlarla yan yana geldiklerinde bakalım nasıl muhataplarının yüzüne bakacaklar. farkında mısınız bilmiyorum ama her gün cemaate ve mensuplarına saldırmakla sadece kişisel egonuzu yani nefsinizi tatmin ediyorsunuz. alnı beş vakit secde gören bir insanlara kafir, Allah (c.c) rızası ve millet sevdası haricinde bir gayesi bulunmayan bir zümreye vatan haini diyenlere duam; Allah topunuza akıl, fikir ve insaf versin.

tanım: asla yan yana gelmeyecek iki kavramdır.
devamını gör...
bir dönem birbirlerine düşman olanlardır.
iş yerindeki fanatik cemaatçi yakın arkadaşımdan örnek vereyim. duranadam eylemi sırasında bu arkadaş "gidelim tayyip maskesi yaptıralım, tişörtümüze de dikduranadam yazdırıp bu adamın karşısına dikilelim" planları yapıyordu.
şimdi sorsan tayyibe etmediği küfür yok. bu değişikliği yaşadığı süreç 6 aydan az. insan kendi düşünmeyip başkasının kendisi adına düşünmesine izin verince böyle oluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar