cenazede şehit olan şehit annesi

elleri ayakları öpülesi şefkat kahramanı annedir... mekanın cennet olsun, Allah yavrundan ebediyyen ayırmasın seni. bizler de geleceğiz yanınıza, bir yerde bir vakit bir şekilde ama sizin mertebenizde olabilecek miyiz bilmiyoruz.şırnak'ta şehit olan ve geçen cuma izmir'de toprağa verilen polis memuru cemil koç'un annesi saniye koç, cenaze töreni sırasında rahatsızlandıktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

devamını gör...
gavur dedikleri izmirli bir annedir. klavye başında onu bunu gavur ederlerken o gavur dedikleri vatan için savaşıyor anneleri üzüntüden kalp krizi geçiriyorlar.
devamını gör...
sadece izmirlilerin şehit olduğunu düşünen yazarlar da vamış dedirten haber. varmı urladan çeşmeden şehit?
amasyadan verilen şehitleri hatırlatmak gerek kendilerine.
edit: ayrıca her defasında özgürlük adalet eşitlik hümanizm vurgusu yapan yazarları da bu başlığa bekleriz. samimiyet açısından.
devamını gör...
bu ülke için canını veren askerin etnik kimliği ya da ikame ettiği yerin ne önemi olabilir? sana evladın can da başkasına patlıcan mı ulan! vatanı uğrunda canını veren şehidinin acısına dayanamayan annemiz. şöyle ki;

allah düşmanıma bile evlat acısı çektirmesin.
devamını gör...
( #5430617 )
etnik kimlikten değil zengin fakir ayrımından söz ediyoruz. bak teyzeye hacı abi. başı eşarplı. elinde viski rakı kadehi yok. vallaha onu evlat acısı üzerinden prim yapanlara söyleyeceksin.
devamını gör...
evladının acısına yüreği dayanamamış annedir. Allah rahmet etsin, evladıyla cennette buluştursun inşallah.

her şehidimiz kıymetlidir. bu izmir'den de olabilir amasya'dan da. buradaki faklılık, şehit annesinin, oğlunun cenazesinde rahatsızlanıp vefat etmesidir ve bu yönüyle diğer şehit haberlerinden daha fazla dikkat çeker. ayrıca "neden diğer illerdeki şehit haberleri sözlüğe yansımıyor" diyenler, siz de açabilirsiniz tutan yok!
devamını gör...
vatandaşa şehit begendiremiyoruz. urla dan çeşme den de olsun falanmış. oradan şehit çıkar bu sefer bu mahalleden çıkmış mı derler. ışi gücü bırakıp il il şehit yarıştıracagiz anlaşılan.
devamını gör...
yukarıda yeterince gömülmüş neyse.
ana yüreği derler ya gerçekten öyle, babalar bu konuda daha farklı daha dirençli olabiliyor, akşam eve giderken bile yarım saat geç kalın ''bey nerde kaldı bu çocuk'' diyen anne değil midir?
Allah ikisinin de mekanını cennet eylesin, geride kalanlara da büyük sabırlar versin.
devamını gör...
urladaki çeşmedeki elitler bedelli askerlik yaptıkları için zor çıkar. mesele il il şehir yarıştırmak değil. verilen şehidi izmire bağlayarak prim yapmaya çalışmaktır. yoksa her şehit değerlidir. ama at gözlükleriyle okuduğunuz için göremiyorsunuz demek istenileni.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar