cennet ile müjdelenen on sahabeyi sayamamak

#din 

bu konuda bilgi sahibi olunmadığını gösterir. buyrun dilerseniz beraberce bilgilenelim.

--- alıntı ---

cennetle müjdelenen on örnek insan şunlardır: 1. hazret-i ebû bekir, 2. hazret-i ömer, 3. hazret-i osman, 4. hazret-i ali, 5. hazret-i abdurrahman bin avf, 6. hazret-i ubeyde bin cerrah, 7. hazret-i said bin zeyd, 8. hazret-i sa'd bin ebî vakkas, 9. hazret-i ubeydullah bin talha, 10. hazret-i zübeyir bin avvâm'dır.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...
sayınca elimize ne geçecek, senin eline bir şey geçmez ama sayamıyorsun ne ayıp diyen yazarın kitap satışından eline para geçeceği kesin.
islamiyet özünden çıkarılıp isim saymaya, birilerinde keramet aramaya, kıla, tüye indirgenmiş.
ayrıca sadece o 10 kişi değil tüm müslümanlar cennetle müjdelenmiştir. tıpkı o saydıklarınız gibi kalbinde zerre kadar imanı olan herkes dünyada yaptıklarının hesabını verdikten sonra cennete gidecektir. kimse kendini o sorgudan muaf sanmasın.
devamını gör...
قُلْ مَا كُنتُ بِدْعًا مِّنْ الرُّسُلِ وَمَا أَدْرِي مَا يُفْعَلُ بِي وَلَا بِكُمْ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ وَمَا أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ مُّبِينٌ
ahkaf süresi- 9. ayet
de ki: peygamberlerin ilki ben değilim. bana veya size ne yapılacağını da ben bilemem. ben sadece bana vahyedilene uyarım; çünkü ben apaçık bir uyarıcıyım.
devamını gör...
bunu sayana alak suresi ne anlatıyor diye sorsan aklına et parçası teriminden başka bir düşünce kalıbı gelmez.
bakın bakalım alak arapça ne anlamlara geliyormuş? araştırın biraz.
devamını gör...
(bkz: mesele 10 sahabi değil sen hala anlamadın mı)

10 yazar adı, 10 youtube kanalı, 10 dizi vs. say dense kaçımız “hık hık” olacağız ki aksine takır takır söyleriz göbek adına kadar. bir şeyi inceliğiyle saymak demek aynı zamanda onunla hemhal olma derecesinin seviyesini gösterir. ne kadar seviyorsan o kadar biliyorsun ve sayıyorsun. 10 sahabi evet, herkes bilmiyor bilenler de cennetle müjdelenmiyor. ama bilenler, kesret olsun diye değil siyere, rasulullaha ve Allah’a muhabbetlerinin bir gereği olduğundan biliyor. bilenle bilmeyen bir olmaz efendiler.
devamını gör...
cennete onlar gidecek, muhasebesini biz niye tutuyoruz?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar