cennet te bayanların nasıl yaşayacağı

konu hakkında gerek hadislerde gerekse mukaddes kitabımızda bilgiye ulaşŸamadığŸımdan zannımca cennet bayanlar için erkeklerin berakete takılmadığŸı,ev işŸlerinin olmadığŸı,gece dışŸarı çıkmak için izin istenmediğŸi hatta cemaatten birisi ile evlenmek ,kapanamak zorunda olunmadığŸı bir yaşŸam şŸekline sahip olacağŸını düşŸünüyorum.

tanımın da şŸu şŸekilde cennette bayanlar erkek hegomanyasından bağŸımsız özgür yaşŸayacaklardır.
devamını gör...
eğer ortada bir ödül varsa bu ödülün tamamen bayanlara bırakılması gerektiği kanısındayım. kadıncağız yaşamı boyunca kocasıyla uyum içinde yaşadı, çocuklarını büyüttü, okuttu, iffetli bi yaşam sürdü, ibadetlerini yerine getirdi ve cenneti hak etti. şimdi bu kadına sen de ki cenneti kazandın al kocanda burada devam et burada yaşamaya. ee olmadıki zaten dünyada da bu böyleydi. bence kadınları en azından orada (cennet) rahat bırakmalıyız.
devamını gör...
ilkokul 3. sınıf hayat bilgisi kitabını bir kenara bırakıp ''üniversiteden sonra hayatım nasıl olacak acaba?'' düşüncesiyle akrabalığı vardır bu düşüncenin.
devamını gör...
başlığı açan arkadaşıma;

öyle bi yaşam sür ki, gir içeriye kendi gözünle gör.

Allah seni o yaşamı dışarıdan paparazzi gibi seyretmekten korusun. amin
devamını gör...
maalesef orada daa .... gibi bir yasantilari olacakmis duyduklarimizdan hareketle, entersan olani erkeklere sununuz olacak bununuz olacak seklinde aciklamalar getirilmisken(bilmem kac metre gozlu hurmalar varmis) *, kadin icin indirilen yeterli sayida ayet yoktur. adam yerine konup hediyeleri bile aciklanmamistir. islam alimleri suphesiz sizin icinde bir seyler var diyip gecistirirler.

guluyorum nan. adaletten mi bahsetmisti biri?

kadinlarin islamda el ustunde tutuldugunu falan zirvalar dimi birileri hep?
gomulmekten kurtarilmisiz ya, eh yeter diyip kicimizi kirip oturalim . siz olun cennetinizi kendiniz yaratin hanimlar dunyada .bir erkek tarafindan yazilan kur-an belli ki yazarken kadinlari cok iplememis.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar